Loading nanoRep
לדף הבית לדף הבית
 
 
 
לחבק עץ

בישראל הולכת וגוברת המודעות לחשיבותם של העצים ולתרומתם לנוף, לאסטטיקה, לאקלים, לאיכות הסביבה. עצים הם גם עדות חיה למורשתו של עם.

העצים הם הייצור החי בעל המימדים הגדולים ביותר ובעל משך החיים הארוך ביותר, אך לעיתים, עקב חוסר מודעות, פיתוח ונדל"ן, חוסר טיפול או טיפול לקוי וכן, עקב ניוון והזדקנות שנגרמים מכל אלו, נגזמים העצים בצורה הגורמת להם נכות תמידים או נכרתים.

אם ברצונך להיות שותף לשמירה על עצי ארצנו קח יוזמה והיה פעיל בהגנה על העצים שבאזור מגוריך!מפת פרטי פקידי יערות לפי אזורי טיפול
הנחיות להגשת בקשה לרישיון כריתה
עצים בוגרים מוגנים בחוק, במקרה הצורך נדרש רישיון כריתה מפקיד היערות.
פקיד היערות
פקיד היערות
פקיד היערות ממונה על ידי שר החקלאות להוציא לפועל את מטרות פקודת היערות וצו אילנות מוגנים, מפקח מטעם המדינה על טיפול וניהול היערות, המבוצע על ידי הקרן הקיימת לישראל, מאשר את תכניות העבודה ביערות ומפקח על ביצוען, כמו כן מפקח, מנחה ומנהל את נושא הגנת האילנות בכל מדינת ישראל ביער ומחוץ ליער.
גידול וטיפול בעצי נוי - מידע כללי לחובבי גינון
גידול וטיפול בעצי נוי - מידע כללי לחובבי גינון
חוברת, שנכתבה ע"י יצחק הל-אור וישראל גלון, מסבירה בפירוט כיצד ממולץ לטפל בעצי הנוי.
הגנת עצים
הגנת עצים

תחת נושא זה תמצאו את כל שבאפשרותכם לעשות על מנת להגן על העצים שסביבכם: פקודת היערות, כתובת לפניות ציבור, אנשי הקשר הממונים על טיפול בעצים ועוד.

הגנה על עצים בתהליכי רישוי ובנייה
הגנה על עצים בתהליכי רישוי ובנייה
באופן טבעי ובעקבות תהליכי הפיתוח והאורבניזציה המואצים העוברים על מדינת ישראל בשנים האחרונות, נדרשים לעיתים קרובות גורמי בנייה ופיתוח פרטיים וציבוריים להכריע בנוגע לפרויקטים אשר בשל הקמתם יידרשו לכריתה או העתקה של עצים בוגרים.
בהתאם לסעיף 15 לפקודת היערות, נדרש לקבל רישיון לכריתת/העתקת כל אילן מוגן או עץ בוגר באשר הם גדלים.
הגנת עצים בתהליכי תכנון (תיקון 89)
הגנת עצים בתהליכי תכנון (תיקון 89)
העצים הפכו לאחד מבין יתר הנושאים לבחינה במסגרת איסוף נתוני הרקע לתכנון ובכך שופר מעמדם לעין ערוך לעומת המצב הקודם. השוני עם אישור תיקון 89 לחוק, הוא מידת ההתחשבות בעצים בוגרים קיימים במכלול השיקולים התכנוניים, אשר קודם לתיקון לחוק, יוחסה להם חשיבות מופחתת.
מסלולי טיול וסיפורי עצים
מסלולי טיול וסיפורי עצים
מצפון עד דרום, ממזרח עד מערב, ארצנו מלאה בעצים מרהיבים ביופיים ובסיפורי חייהם המיוחדים. קחו תרמיל ומצלמה וצאו לטייל בין עצי ארצנו אשר בין סיפוריהם שזורים ערכי סביבה וטבע, היסטוריה וגאוגרפיה ואהבת הארץ. משרד החקלאות מציע מסלולי טיול מגוונים וסיפורי עצים, על פי חלוקה לאזורי הארץ. כל שנותר הוא רק לבחור את הכיוון המועדף ולצאת לדרך. 
עובדות וטיפים בנושא עצים
עובדות וטיפים בנושא עצים
לפניכם כר מידע רחב אודות עצים - עובדות, מאמרים מגוונים ועוד.

אילו עצים נמצאים בסביבתנו? כיצד הם מטופלים? איך מתמודדים עם שריפות עצים? מה אנחנו מרוויחים מנוכחות עצים בסביבה שלנו? איך הם משפיעים על איכות האוויר שאנו נושמים ועל ערך הבית שלנו?
"טיולים בעקבות עצים" – חוברת חדשה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר
"טיולים בעקבות עצים" – חוברת חדשה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר
לכבוד חודש האילנות, הלא הוא חודש שבט, משרד החקלאות ופיתוח הכפר אסף עבורכם מספר מסלולי טיול בקרבת הבית, בעקבות עצים בוגרים בעלי סיפורים מעניינים בחוברת מיוחדת "טיולים בעקבות עצים" היוצאת לאור בימים אלה. החוברת, המודפסת על נייר נטול עץ, יוצאת בפורמט קטן שיתאים לשאת בתיק או לאחסן ב"תא הכפפות" ברכב.
מיזם חבק עץ של מרכז דע-גן ופקיד היערות
מיזם חבק עץ של מרכז דע-גן ופקיד היערות
"חבק עץ - ילדים עושים למען העצים", הנו פרויקט של מרכז דע-גן - המרכז הארצי לקידום מתמטיקה ומדע וטכנולוגיה בחינוך הקדם יסודי בשיתוף עם פקיד היערות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר.
פרסום רישיונות כריתה והעתקה
פרסום רישיונות כריתה והעתקה
בהתאם להנחיות פקודת היערות על פקיד היערות לפרסם לציבור מידע אודות רישיונות לכריתה או העתקה של עצים בטרם כניסתם לתוקף.
המידע המפורסם כולל את מבקש הרישיון, מיקום העצים המיועדים, סוגם ומספרם, סיבת מתן הרישיון , שם נותן הרישיון ותוקפו.
שומרים על העצים - מיזמים חינוכיים להגנה על עצים
שומרים על העצים - מיזמים חינוכיים להגנה על עצים
העמוד כולל הצעות למיזמים ,פעילויות וחומרי עזר בנושא הגנה על עצים.
סרטונים בנושא שמירה על עצים
ilovetrees.jpg
חדשות