2018

​​משרד החקלאות הגיש כתב אישום נגד אדם שבעט בראשה של כלבתו הפצועה - במסגרת פעילות אכיפת חוק צער בעלי חיים, הגיש משרד החקלאות  לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום באשמת התעללות חמורה בכלבה. כתב האישום הוגש נגד תושב רחובות, בשנות ה- 30 לחייו, באשמת התעללות חמורה בכלבתו, בניגוד לחוק צער בעלי חיים. על פי כתב האישום בעט הנאשם בראשה של כלבתו הפצועה (קישור לסרטון האירוע, מתוך מצלמות האבטחה של המחלקה הווטרינרית העירונית). 

הסיפור החל לפני כשנה כאשר כלבתו של הנאשם נשכה אדם וכלב אחר, בתקרית אף ננשכה הכלבה בצווארה. בעקבות הנשיכה, נתבקש הנאשם להתייצב עם כלבתו בשירות הווטרינרי העירוני ברחובות להכנסת הכלבה להסגר, על פי חוק. 3 ימים לאחר מכן הנאשם התייצב בתחנת ההסגר עם אחותו וכלבתו כאשר היא תפורה בצווארה עקב הנשיכה ובפנים נפוחות. על פי כתב האישום, עם הגעתו למקום החל הנאשם לצעוק ולגדף את עובדי המקום ולנופף בידיו. תוך כדי הצעקות והתנהגותו הפרועה, וללא כל סיבה, נתן הנאשם בעיטה חזקה ופרועה בצווארה ובראשה של הכלבה במקום בו הייתה פצועה ותפורה.

במעשיו האמורים לעיל, עינה הנאשם את הכלבה, התעלל בה והתאכזר אליה, שלא כדין והפר את חוק צער בעלי חיים. בכתב האישום הודיע משרד החקלאות על כוונתו לבקש מבית המשפט להטיל על הנאשם הגבלה בהחזקת בעליי חיים ולהטיל עליו עונש מאסר בפועל לאור התנהגותו הברוטלית כלפי הכלבה. 

משרד החקלאות קורא לציבור להמשיך ולדווח על מקרים מסוג זה למוקד המשרד בטלפון: 9096*. המוקד פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. 

 

 

משרד החקלאות מקצר במחצית את זמני שהיית החובה של הכלבים והחתולים בכלביותhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2019/Pages/Shorten_Adoption_Time.aspxמשרד החקלאות מקצר במחצית את זמני שהיית החובה של הכלבים והחתולים בכלביות
נוהל יבוא מזון לבעלי חייםhttps://www.moag.gov.il/Procedures/Pages/yevu_mazon_baaley_haim.aspxנוהל יבוא מזון לבעלי חייםנוהל זה מתייחס לתהליכי פיקוח על יבוא של מוצרים מבעלי חיים המיועדים להזנת בעלי חיים למדינת ישראל. נוהל זה עוסק בשלבי תהליך יבוא של מוצרים אלו, החל משלב קבלת היתר היבוא ועד שחרורו של המשלוח בנמלים ובמעברי הכניסה לישראל.
נוהל מסירת כלבים וחתולים משוטטים לאימוץ מכלביותhttps://www.moag.gov.il/Procedures/Pages/nohal_mesira_hayot_2014.aspxנוהל מסירת כלבים וחתולים משוטטים לאימוץ מכלביותנוהל מסירת כלבים וחתולים משוטטים לאימוץ מכלביות