2018

​​​​​​מפקחי משרד החקלאות החרימו חמישה כלבים בבאר שבע. הכלבים הוחזקו בתנאים לא ראויים, ובניגוד לחוק צער בעלי חיים, והם סובלים מהזנחה קשה, דלקות ובעיות עור קשות כתוצאה מסביבת החזקתם. בנוסף, מנעה בעלת הכלבים טיפול רפואי מהכלבים, כאשר נזקקו לו. 

מדובר בשני כלבים בוגרים בגילאי 4-3 שנים ו- 3 גורים בני כ- 4 חודשים. מעבר לתנאי ההחזקה הלא ראויים,  חלק מהכלבים לא היו מחוסנים נגד כלבת. מפקחי משרד החקלאות פינו את הכלבים למתקן מוגן של משרד החקלאות לטיפול וחיסון.


לפעילות קדמו ביקורות שנערכו במקום בעקבות תלונות שהתקבלו אצל הווטרינר הרשותי בבאר שבע על כליאה והזנחה של כלבים. בביקורות נמצא כי מצבם של הכלבים מדאיג ומצב הדירה חמור מאוד ואינו ראוי להחזקת כלבים (או בני אדם). 


​​

על פי הממצאים החזקת הכלבים הייתה בתת-תנאים, לכלוך וזוהמה. נמצא כי בעלת הכלבים נועלת את הכלבים בבתים ובאתרים שונים בעיר, ובכל פעם שמגיעים מפקחים בכדי לבדוק את התלונות, היא מעבירה את הכלבים לכתובת אחרת בעיר, חלקן מקומות נטושים. בכל אתרי ההחזקה של הכלבים מפוזרות שלוליות של שתן וצואה על הרצפה והרהיטים, יש סירחון חזק וניכר כי אין מוציאים את הכלבים כלל לטיולים. האמוניה המופרשת בצרכים גורמת לגירוי וצריבה בעיניים ובדרכי הנשימה לבעלי חיים ולאדם, בנוסף פרעושים והיגיינה ירודה תורמים להתפתחות מחלות, העוברות גם לבני אדם ומסכנות את דיירי הדירה, ואת השכנים. בנוסף, שללה בעלת הכלבים טיפול רפואי מהכלבים, כאשר הם נזקקו לו. נראה כי 
הכלבים סבלו מהזנחה ממושכת ויש חשש לבריאותם.  

לבעלת הכלבים היסטוריה רצופה בליקויים בהחזקת כלבים, והיא מוכרת למפקחי המשרד, אשר בעבר כבר הוצאו מרשותה כלבים, כיוון שהוחזקו בתנאים לא סבירים.

 

 

ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/services/maagarey_meyda/dogcenter/Pages/imutz_klavim.aspxימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
קול קורא לרשויות המקומיות נוהל השתתפות המדינה במימון ניתוחים לצמצום התרבות חתולי רחוב לשנת 2019https://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/TzaarBaleyChaim/Pirsumim/2019/Pages/nohal_hatuley_rehov_2019.aspxקול קורא לרשויות המקומיות נוהל השתתפות המדינה במימון ניתוחים לצמצום התרבות חתולי רחוב לשנת 2019
מפקחי משרד החקלאות פינו 8 כלבים שהוחזקו בתנאים מחפירים במתחם בקלנסווהhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2019/Pages/Eight_dogs.aspxמפקחי משרד החקלאות פינו 8 כלבים שהוחזקו בתנאים מחפירים במתחם בקלנסווה