2018

​​​​​​מפקחי משרד החקלאות החרימו חמישה כלבים בבאר שבע. הכלבים הוחזקו בתנאים לא ראויים, ובניגוד לחוק צער בעלי חיים, והם סובלים מהזנחה קשה, דלקות ובעיות עור קשות כתוצאה מסביבת החזקתם. בנוסף, מנעה בעלת הכלבים טיפול רפואי מהכלבים, כאשר נזקקו לו. 

מדובר בשני כלבים בוגרים בגילאי 4-3 שנים ו- 3 גורים בני כ- 4 חודשים. מעבר לתנאי ההחזקה הלא ראויים,  חלק מהכלבים לא היו מחוסנים נגד כלבת. מפקחי משרד החקלאות פינו את הכלבים למתקן מוגן של משרד החקלאות לטיפול וחיסון.


לפעילות קדמו ביקורות שנערכו במקום בעקבות תלונות שהתקבלו אצל הווטרינר הרשותי בבאר שבע על כליאה והזנחה של כלבים. בביקורות נמצא כי מצבם של הכלבים מדאיג ומצב הדירה חמור מאוד ואינו ראוי להחזקת כלבים (או בני אדם). 


​​

על פי הממצאים החזקת הכלבים הייתה בתת-תנאים, לכלוך וזוהמה. נמצא כי בעלת הכלבים נועלת את הכלבים בבתים ובאתרים שונים בעיר, ובכל פעם שמגיעים מפקחים בכדי לבדוק את התלונות, היא מעבירה את הכלבים לכתובת אחרת בעיר, חלקן מקומות נטושים. בכל אתרי ההחזקה של הכלבים מפוזרות שלוליות של שתן וצואה על הרצפה והרהיטים, יש סירחון חזק וניכר כי אין מוציאים את הכלבים כלל לטיולים. האמוניה המופרשת בצרכים גורמת לגירוי וצריבה בעיניים ובדרכי הנשימה לבעלי חיים ולאדם, בנוסף פרעושים והיגיינה ירודה תורמים להתפתחות מחלות, העוברות גם לבני אדם ומסכנות את דיירי הדירה, ואת השכנים. בנוסף, שללה בעלת הכלבים טיפול רפואי מהכלבים, כאשר הם נזקקו לו. נראה כי 
הכלבים סבלו מהזנחה ממושכת ויש חשש לבריאותם.  

לבעלת הכלבים היסטוריה רצופה בליקויים בהחזקת כלבים, והיא מוכרת למפקחי המשרד, אשר בעבר כבר הוצאו מרשותה כלבים, כיוון שהוחזקו בתנאים לא סבירים.

 

 

משרד החקלאות מקצר במחצית את זמני שהיית החובה של הכלבים והחתולים בכלביותhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2019/Pages/Shorten_Adoption_Time.aspxמשרד החקלאות מקצר במחצית את זמני שהיית החובה של הכלבים והחתולים בכלביות
נוהל יבוא מזון לבעלי חייםhttps://www.moag.gov.il/Procedures/Pages/yevu_mazon_baaley_haim.aspxנוהל יבוא מזון לבעלי חייםנוהל זה מתייחס לתהליכי פיקוח על יבוא של מוצרים מבעלי חיים המיועדים להזנת בעלי חיים למדינת ישראל. נוהל זה עוסק בשלבי תהליך יבוא של מוצרים אלו, החל משלב קבלת היתר היבוא ועד שחרורו של המשלוח בנמלים ובמעברי הכניסה לישראל.
נוהל מסירת כלבים וחתולים משוטטים לאימוץ מכלביותhttps://www.moag.gov.il/Procedures/Pages/nohal_mesira_hayot_2014.aspxנוהל מסירת כלבים וחתולים משוטטים לאימוץ מכלביותנוהל מסירת כלבים וחתולים משוטטים לאימוץ מכלביות