2018

מפקחי היחידה המרכזית לחקירות ואכיפה (פיצו"ח) של משרד החקלאות, פעלו במהלך השבוע האחרון, בארבעה אירועים שונים בצפון הארץ למניעת הברחה ושיווק של בשר כבש ובקר, בנוסף לביצים שמקורם אינו ידוע ולא עברו פיקוח וטרינרי ועלולים להוות סכנה על בריאות הציבור.

במקרה אחד, זיהו המפקחים בשיתוף עם משטרת טמרה והמשטרה הירוקה, 500 ק"ג בשר בקר וכבש, שהוחזק בתנאים אסורים ונשחט בשחיטה שחורה באטליז בישוב טמרה שבאזור הצפון. בנוסף זיהו המפקחים שתי קופסאות של בשר קפוא שמקורם אינו ידוע. מן החקירה עלה, כי בעל האטליז, בשנות ה - 40 לחייו, ניסה לשווק את הבשר בטמרה. האירוע סוכל והבשר הועבר להשמדה.במקרה השני, חשפו המפקחים באותו ישוב, מכלאה של 55 עיזים שהוחזקו ללא תוויות וללא חיסונים. בעל המכלאה בשנות ה - 50 לחייו בצע עבירה על כך שלא חיסן וסימן את העזים כפי שנדרש על פי הנהלים הווטרינרים במדינה.

במקרה השלישי, סיכלו מפקחי משרד החקלאות ניסיון להברחת ביצים שמקורם מהרשות הפלסטינית, במהלך הביקורת, מצאו המפקחים במכונית 3,000 ביצים עם חותמות מזויפות, שהוחזקו ללא קירור בתנאים אסורים. מן החקירה עלה, כי הנהג, בשנות ה – 20 לחייו, ניסה להעביר ברכבו את הביצים לשיווק בחנויות בישראל. האירוע סוכל והביצים הועברו להשמדה.
ובמקרה הרביעי, במהלך פעילות מפקחי משרד החקלאות, תוך שיתוף פעולה עם משטרת כרמיאל, זיהו המפקחים באתר למכירת בשר - 100 ק"ג בשר אשר ממקור הרשות הפלסטינאית בישוב דיר אלאסד. הבשר הועבר להשמדה על-פי צו רופא
.נגד החשודים, נפתחו הליכים משפטיים.​קרדיט לתמונות: משרד החקלאות 


רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות: "המשרד רואה בחומרה כל מקרה ומקרה של הברחת מוצרים מן החי, שחיטה שחורה ומכירה של בשר לא מפוקח. על כן, אנשי המקצוע פועלים באופן מתמיד בכדי לאכוף ניסיונות אלו. כל אלו עלולים להשליך על בריאות הציבור, לכן יש להקפיד על צריכת בשר מפוקח עם האישורים הרלוונטיים".

יצוין כי במהלך שנת 2017 נתפסו 54 טון בשר ו- 4.6 מיליון ביצים ללא פיקוח וטרינרי והושמדו על ידי יחידת האכיפה והחקירות (פיצו"ח) של המשרד. 

במשרד מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש בשר במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח. בנוסף, יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה, הנושאת תווית ובה שם המשווק והיצרן ותאריך ייצור ופג תוקף.

 

 

ביצים מסוכנות: משרד החקלאות החרים בשכונת רמות בירושלים כ-18,000(!) ביצים מוברחות מהרשות הפלסטינית אשר הוטמנו במשאית הובלהhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2019/Pages/Dangerous_eggs.aspxביצים מסוכנות: משרד החקלאות החרים בשכונת רמות בירושלים כ-18,000(!) ביצים מוברחות מהרשות הפלסטינית אשר הוטמנו במשאית הובלה
מפקחי משרד החקלאות חשפו למעלה מ-80 ציפורים ממינים שונים, ללא אישור ייבוא וללא תעודות בריאותhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2019/Pages/birds.aspxמפקחי משרד החקלאות חשפו למעלה מ-80 ציפורים ממינים שונים, ללא אישור ייבוא וללא תעודות בריאות
מפקחי משרד החקלאות חשפו משלוח ענק עם למעלה מ- 13,000 בעלי חיים ימיים שהוברחו מאינדונזיהhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2019/Pages/sea_animals_smuglling.aspxמפקחי משרד החקלאות חשפו משלוח ענק עם למעלה מ- 13,000 בעלי חיים ימיים שהוברחו מאינדונזיה