יצוא בצלים ופקעות

שאלה

תשובה

אני לומדת עיצוב ויש לי פרויקט של עיצוב מארז פרחים. המארז עם הפרח/ הפקעת אמור להישלח גם לחול אני צריכה עצה ואני מקווה שתוכל לעזור לי, החלטתי לעשות מארז מעוצב לפקעות אבל אני לא יודעת איך פקעות אמורות להישלח לחו"ל ובאיזה דרך הפקעת אמורה להישלח או באיזה טמפרטורה היא צריכה אני יודעת שהשאלות שלי מוזרות ויכול להיות שאתה לא תוכל לעזור לי בהם. אני אשמח אם אתה מכיר ספרים בנושא או אתרים שאני אוכל להיעזר בהם.

*שלום רב,
שאלתך אינה מוזרה.
גאופיטים ( בצלים ופקעות) נשלחים לחו"ל בצורות שונות תלוי ביעוד שלהם. גאופיטים למסחר- נשלחים בארגזי פלסטיק בטמפרטורה של 25 מ"צ עשרות או מאות בארגז תלוי בגודל הגאופיט. חלק קטן מהגאופיטים נשלח בקרור אך במקרים אלו מדובר במשלוח לסוחרים שאינם נארזים באריזה אישית כפי שאת מתכוונת לעצב ומיועדים למדגלי פרחים לקטיף.
אריזה אישית לגנן החובב - ישנה נישת שיווק לגנן החובב של גאופיטים בארגזי קרטון בגדלים שונים לפי כמות הגאופיטים באריזה בד"כ לשיווק בתוך הארץ במשתלות, רשתות שיווק, דיוור ישיר.
לחו"ל נשלחים בד"כ גאופיטים בארגזי פלסטיק בדומה לגאופיטים לסוחרים ושם אורזים אותם לשיווק לגנן החובב באריזת קרטון אישית. תמיד בטמפרטורת החדר ולא בקירור.
את יכולה לראות אריזות אלו אצל המשווקים העיקריים בארץ שהם "אסא בצלי פרחים" במושב ביצרון, http://www.asa.co.il/index_hebrew.html  
ו"יודפת" בקבוץ יודפת בצפון. כמובן שאת יכול לחפש באינטרנט מה קורה בחו"ל.
ישנה נישה נוספת של שיווק עציצים פורחים עם מספר פקעות בעציץ אשר הציצו ונמצאים ממש לפני פריחה גם במקרה זה ניתן לארוז באריזה אישית ללקוח כל עציץ אינדיבידואלית.
בהצלחה

מתי הכי טוב לשתול בצלים ופקעות של פרחים(גיאופיטים). בצלי פרחים שהבאתי מהולנד בשנה שעברה נרקבו ואני רוצה לחדש את הגינה. היכן ניתן לרכוש בארץ?

ראשית, ברצוני להביא לידיעתך כי הכנסת פקעות ובצלי פרחים לישראל ללא אישור מוקדם, הינה אסורה ומהווה עבירה על החוק, ובכלל זה גם מהולנד.
לקבלת אישור ניתן לפנות למחלקת הרישיונות בשרות להסגר צמחים, ראה פרק מתאים באתרינו זה.
לענינינו, התקופה הטובה ביותר לשתילת רוב הגאופיטים בארץ היא בחודשים אוקטובר-נובמבר. עם זאת ישנם הנשתלים בתקופות אחרות. בישראל מספר רב של מגדלי גאופיטים, מהם תוכל לקבל מידע מפורט על תנאי הגידול ומועדי השתילה.
ניתן למצוא מידע לגבי משתלות ומגדלי גאופיטים ברשת האנטרנט או בדפי זהב.

אני לומדת טבחות וניתנה לי שאלה על תפוחי אדמה. ‏אני צריכה להכין מבוא כללי לתפו"א ואיני מוצאת אתרים העונים על שאלתי. ‎

שלום שרלי ויעל.
נסו את הכתובת הבאה
חיים תג'ר
http://www.yerek.co.il/customer/vegetables.php

האם יש יצוא של צבעוני או פקעות צבעוני מהארץ לחו"ל?

לפרחי צבעוני ופקעות צבעוני אין יצוא לחו"ל.

* תשובות מאת חיים תג'ר