​​​בהתאם לתקנה Regulation (EC) 1842/2016 המחליפה את - Regulation (EC) 1235/2008, גופי אישור ובקרה המפקחים על תוצרת אורגנית הנכנסת לאירופה, נדרשים להנפיק את התעודות המלוות את התוצרת האורגנית במערכת האלקטרונית- TRACES.

TRACES היא מערכת שהוקמה בשנת 2004 למטרת התנהלות וניטור סחר בתוצרת מן החי שמאז הורחבה גם לתוצרת מן הצומח. המטרה היא לאפשר גישה ושקיפות לכל הגו​רמים הלוקחים חלק בייצור, הנפקה ואישור של תעודות אלקטרוניות. כעת בהתאם לתקנה החדשה, RACEST תעסוק גם בתוצרת אורגנית. 

ב - 19.04.2017 תחל תקופת מעבר של 6 חודשים אשר במהלכה, תעודה תחשב "חוקית" כאשר היא תונפק ב- TRACES, תחתם ידנית ותסרק חזרה למערכת לאחר חיתום עד להקמת מערך חתימות אלקטרוני או שתחתם ישירות ב - TRACES. במהלך תקופה זו, תעודות אלקטרוניות ותעודות ידניות ימשיכו להתקיים יחד.

החל מתאריך 19.10.17 השימוש בתעודות האלקטרוניות באופן מלא יהיה חובה ו- TRACES תהיה המערכת היחידה אשר בה יהיה אפשרי להנפיק תעודות Inspection של תוצרת אורגנית המיובאת לאיחוד.


למידע המלא

 

 

קול קורא להשתתף בניסויי חברות לבחינת חלופות לתכשירים המכילים IPRODIONE להדברת קשיונה גדולה בגזר באחסוןhttps://www.moag.gov.il/ppis/Yechidot/chimistry/rishum_rishuy/pirsumim/2019/Pages/kol_kore_hadbarat_gezer.aspxקול קורא להשתתף בניסויי חברות לבחינת חלופות לתכשירים המכילים IPRODIONE להדברת קשיונה גדולה בגזר באחסון
קול קורא – מיזמים לתמיכה בהדברה ידידותית של זבוב הפירות הים תיכוני בענף מטעי פירות בהתארגנות אזורית 2020https://www.moag.gov.il/ppis/Yechidot/negaim hadashim/publications/Pages/kol_kore_zvuv_perot2020.aspxקול קורא – מיזמים לתמיכה בהדברה ידידותית של זבוב הפירות הים תיכוני בענף מטעי פירות בהתארגנות אזורית 2020משרד החקלאות החליט לכלול במערך ההדברה שלו את זבוב הפירות הים תיכוני (Ceratitis capitata), אשר הוכרז כנגע לאומי. לצורך כך, הוחלט על ביצוע מיזמים במספר אזורים בארץ כאשר ההדברה המאורגנת של הזבוב שתיכלל במיזם תכלול מגוון שיטות בקרה וטיפול.
רשימת משתלות עצי פרי המאושרות 2019 – 2020https://www.moag.gov.il/ppis/Yechidot/shatlanut_ribuy/publications/Pages/mashtelot_2018-2019.aspxרשימת משתלות עצי פרי המאושרות 2019 – 2020