​​דרקונית קנרית | Dracaena draco
גני רמת הנדיב נמצאים על שלוחה דרומית של הר הכרמל, זו אחוזת הקבר של הנדיב הידוע הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד ורעייתו עדה. הקבר נמצא במרכזו של גן ייצוגי מדהים המתוחזק מתקציב קרן הברון, על שטח של כשבעים דונם ומסביבו עוד כ- 4500 דונם  פארק וחורש.  הכניסה לגן ללא תשלום בשעות היום. במקום חניה מסודרת, מקום לפיקניק, מסלולי סיורים, מרכז מבקרים חדש אשר קבל תקן של בנייה ירוקה ובו חזיון על הגן, גן ריחות [תבלינים] , חלקת דקלים, חלקת ורדים ואף מסעדה טעימה.
שדרת עצי הדרקונית הקנרית נטעה כנראה בשנות השישים והינה חלק מאתר הנקרא גן המפלים. השדרה נטועה ממזרח למערב ובה תצפית נוף מרשימה לכיוון חוף הים. בין עצי הדרקונית מפל מים קטן נעים למראה ומרגיע. המים ממוחזרים באמצעות משאבה. 
עצי הדרקונית הינם סוקולנט  דמויי דקל הגדל לאט וחסכן במים. צורת נופו מעניינת ופיסולית- עלים בראש גזע מעובה וענפים בשרניים המתפצלים בדורים.
העץ מכונה עץ הדרקון - לפי המיתולוגיה היוונית לנדון, הדרקון בעל מאה הראשים היה שומר הגן של הספרידס והמשימה של הרקולס הייתה להביא שלושה תפוחי זהב מעץ בגן הזה.
לפי גרסאות שונות הרקולס או אטלס הרגו את לנדון, הדם האדום שלו זרם על האדמה ובאותו מקום צמח עץ המוכר בשמו עץ הדרקון.
הגן שווה ביקור לקבוצות ומשפחות מנוחה ותצפית בצל הדרקונית חובה.

מידע​​​ נוסף על העץ

גובה, קוטר גזע וקוטר נוף נמדדים במטרים. קוטר הגזע נמדד בגובה 1.3 מטר.

עצי דרקון ברמת הנדיב

​​

אזור
ישוב
נ.צ
משפחה
גובה
קוטר גזע
קוטר נוף
גיל העץ
מרכזזכרון יעקב717904, 195060אגביים80.57כ- 60 שנה
איך מגיעים?
מיקום העץ: בגני רמת הנדיב בזיכרון יעקב. ניתן להגיע לגני רמת הנדיב בנסיעה דרומה בכביש 652 מזיכרון יעקב או בנסיעה צפונה מבנימינה על אותו כביש. במקום חניה מסודרת. שדרת העצים נמצאת בשביל המערבי  ונקראת גן המפלים.​