​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ארז הימלאי | Cedrus deodora

בלב ירושלים בחזית בית הסוכנות היהודית נטועים שלושה עצי ארז הימלאי בעלי מופע מרשים.  העצים נטעו בשנת 1931 מקור הזרעים מצרפת מידע זה הנו היחיד שמצאנו על העצים בספרם של נילי ליפשיץ וגדעון ביגר כי האדם עץ השדה על עצי ארץ ישראל . למרות זאת בחרנו להובילכם למקום בעיקר בגלל חשיבותו ההיסטורית והאתרים הרבים בקרבתו.
המבנה הבולט נמצא בשכונת רחביה בירושלים, והינו בית המוסדות הלאומיים שהוקם ונחנך בשנת 1930. המבנה הפך לסמל של המדינה. במלחמת העצמאות היה פיצוץ מפורסם במבנה. ממרפסת הבית הכריזו חברי מועצת העם על קום מדינת ישראל. בבנין זה התקיימו הישיבות הראשונות של הכנסת וחיים וייצמן שהיה נשיאה הראשון של המדינה הושבע בבנין זה.
מה ראו העצים בימי חייהם ומה הם יודעים לספר לנו? העצים שמורים ומצבם טוב וישיבה בצילם תאפשר לדמיין את כל ההיסטוריה שהעצים חוו.
בקרבת מקום אתרים רבים לביקור ולטיול כולם קשורים למורשתה של ירושלים- שכונת רחביה , גן העצמאות הנמצא ממש ממול בו תוכלו לראות עבודות שיקום ותמיכת ענפים בעץ מיש דרומי עתיק ועוד עצים, בית אבי חי, היכל שלמה ובית הכנסת הגדול ובמרחק 10 דקות הליכה, שכונת ימין משה, גן הפעמון, טיילת ממילא החדשה. בקיצור טיול שווה.

מידע​​​​ נוסף על העץ

גובה, קוטר גזע וקוטר נוף נמדדים במטרים. קוטר הגזע נמדד בגובה 1.3 מטר

הארזים בירושלים

​​

אזור
ישוב
נ.צ
משפחה
גובה
קוטר גזע
קוטר נוף
גיל העץ
השפלה וירושליםירושלים631580, 220568ארזיים141.312שמונים שנה
איך מגיעים?
מיקום העץ: רחוב קינג גורג פינת קק"ל, ירושלים (נ.צ: רוחב: 631580 אורך: 220568). העצים נמצאים בחזית בנין הסוכנות היהודית ברחוב קינג גורג' פינת קרן קיימת לישראל , ניתן להגיע בתחבורה ציבורית, ברכב או ברגל.