​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ינבוט לבן | Prosopis alba

חוות הנוי שהוקמה בשנת 1949 ע"י משרד החקלאות ביוזמת דוד צירקין צפריר ז"ל, הינה גן אקלום והדגמה לצמחי נוי , שטח הגן כ-40 ד' ויש בו כ- 1000 מיני צמחים שנבחנו וחלקם הופצו לגנים רבים בארץ. בגן עבדו בעבר חוקרים רבים בניהם רות בנימין ז"ל שהייתה אחת המאקלמות המוכרות בענף הגינון. הגן מנוהל היום ע"י הארגון לגננות ולנוף ופתוח למבקרים ולקבוצות בשעות היום אך לא בשבת, רצוי לתאם.
במרכז הגן נטוע עץ ינבוט לבן מרשים ביותר. שטחו של העץ כשליש דונם [350 מ"ר] והוא בעל גזע מדהים ושחור ממנו יוצאים ענפים מכופפים.הפרשת השרף על ענפי העץ הינה תופעה מוכרת של התגוננות מפגעים. צמרתו יוצרת חופה נהדרת המגיעה עד הקרקע. ניתן ממש להיכנס ולחסות בצל צמרתו של העץ. מתחת לעץ שני ספסלי פיקניק. העץ חסכן במים גדל מהר ושביר ולכן כבר משנת 1999 נתמכו ענפיו של העץ בקביים לתמיכה והקטנת סיכונים לשבר. על זה נאמר "ככה יעשה לעץ שהאדם חפץ ביקרו" יש מה ללמוד מהחווה על יחס להגנה על עצים.
העץ והגן הינם סיור חוויתי לאוהבי הטבע והסביבה. טיילו ותהנו.

מידע​​​ נוסף ע​​ל העץ

גובה, קוטר גזע וקוטר נוף נמדדים במטרים. קוטר הגזע נמדד בגובה 1.3 מטר​

הינבוט בחוות הנוי

​​

אזור
ישוב
נ.צ
משפחה
גובה
קוטר גזע
קוטר נוף
גיל העץ
שרוןמדרשת רופין694308, 192332קטניתיים [שיטיים]171.435כשישים שנה
איך מגיעים?
מיקום העץ: בלב חוות הנוי בעמק חפר. לחוות הנוי מגיעים דרך כביש 4 . בצומת רופין פונים מזרחה לכיוון כפר מונאש מימין לנו בית ספר חקלאי, מועצה אזורית עמק חפר ומדרשת רופין לאחר כק"מ מהצומת בצד ימין [דרום] נראה את חוות הנוי הסמוכה למדרשת רופין.