איזה זן רימון מומלץ לשימוש בבישול? כיצד לשמור על טריות הפרי? מהיכן מגיע צבעו האדום של הרימון? מהן סגולותיו הבריאותיות? איך להגן על הבגד ממיץ הרימון? איזה פרי מעדיפים בארץ ומה מקור הזן הנפוץ של הרימון הישראלי?

עובדות שלא ידעתם על הרימון  

  1. ישנה משמעות רבה לבחירת זן הרימון בנקודת המכירה שכן, ישנם זנים שונים של רימונים בעלי טעם ואיכות שונים.
  2. אין קשר בין הצבע החיצוני של הרימון לבין טעמו, צבע עז יותר לא בהכרח מעיד על פרי טעים יותר.
  3. זן הרימון העיקרי בארץ הוא "וונדרפול" אשר מקורו מקליפורניה ואוקלם בארץ. מועד ההבשלה של הזן "וונדרפול" הוא בסוף אוקטובר.
  4. ישנם זנים של רימון שפותחו על ידי משרד החקלאות במכון הוולקני, "עכו" ו"שני" המצטיינים בטעם מתוק ובגרגירים רכים ונימוחים. רכות הגרגרים של הזנים "שני" ו"עכו" מתאימה להכנת מיצים ושימוש בתבשילים (מומלץ לבקש אותם אצל הירקן).
  5. בארץ הצרכנים מעדיפים פרי גדול. לעומת זאת, בחו"ל מעדיפים בעיקר רימונים בגודל בינוני אשר מתאימים להכנת מיץ במסחטות של פרי הדר.
  6. קליפת הרימון בעלת טעם מר ולכן אינה ניתנת לאכילה באופן ישיר אך היא עשירה מאוד במרכיבי בריאות, אפילו יותר מהמיץ ולפיכך ומשתמשים בקליפות הרימון בתערובות להזנת בעלי חיים.
  7. הצבע האדום של הרימון נובע מהצטברות פיגמנטים אנתוציאנינים, הידועים כבעלי פעילות נוגדת חמצון.
  8. זרע הרימון מכיל שמן ייחודי הנקרא חומצה פוניקית (punicic acid), שנמכר בבקבוקים קטנים בחניות טבע ייחודיות במחירים גבוהים. שמן זרעי רימון הינו בעל סגולות מרפא ומשמש לשימור המראה הצעיר של העור. ​

כיצד לשמור על טריות הפרי?  

אם הפרי מיועד לצריכה תוך זמן קצר (עד שבוע), מומלץ לשמור את הפרי בטמפרטורת החדר.
אם רוצים לשמור את הפרי למשך זמן ארוך משבוע, מומלץ לאחסן את הפרי במקרר הביתי בעיקר על מנת למנוע את הצטמקותו.
במידה ורוצים לשמור את הפרי למשך זמן ארוך של כמה שבועות, מומלץ לאחסנו במקרר בשקית ניילון מחוררת. ​

אז איך לפתוח רימונים מבלי ללכלך את הבגדים ולהשפריץ?  

​ראשית, יש לחתוך בעדינות מסביב לכתר (כמו שחותכים את הקליפה של התפוז) ולהסיר בעדינות, תוך כדי משיכה בכתר.
שנית, יש לחרוץ חריצים לאורך המחיצות הלבנות שמפרידות בין הפלחים של הרימון.
שלישית, לפתוח ולפלח את הפרי בעדינות כמו פרח.

הפרי המסורתי של ראש השנה מתאים את עצמו לעידן החדש  

בעקבות פיתוח של משרד החקלאות-חוקרי מכון וולקני הרימון יוגש לא רק בצורתו המוכרת כגרגירים, אלא כנבטים בעלי ערכים תזונתיים ייחודיים.

הנבטים הקיימים בשוק מופקים בעיקר מזרעי סויה, אלפלפה וברוקולי וידועים בערכים התזונתיים הגבוהים שלהם. בעקבות פיתוח של חוקרי מכון וולקני ניתן לצרוך נבטי רימונים המתאפיינים בסגולות בריאותיות ופעילות נוגדי חמצון גבוהות במיוחד.
ההרכב של החומרים הבריאותיים בנבט הרימון הוא נדיר. צמח רימון ידוע כמקור מרכיבי בריאות רבים. הנבט מכיל מרכיבים מקבוצות שונות אשר בדרך כלל לא נמצאים ביחד: ויטמינים C, E ו-A, תרכובות פנוליות כמו ברזל, סיבים ותזונתיים וחומצת שומן ייחודית, חומצה פוניצית.
כאשר נוגדי חמצון מקבוצות שונות כמו ויטמין E, ויטמין C ותרכובות פנוליות נמצאים ביחד הם שומרים אחד על השני מפני פירוק מהיר ומשפרים את יעילותם.
לחומרים שנמצאו בנבט הרימון השפעות בריאותיות חיוביות רבות.
שמן רימון וחומצה פוניצית מורידים תכולת שומן בגוף ועוזרים להרזיה. כמו כן, הם מורידים תכולת "כולסטרול רע" (LDL) וכך מפחיתים את הסיכון של מחלות לב וכלי הדם כמו תרשת העורקים. חומרים אלו ידועים כמשפרים את תפקוד מערכת החיסון, מקלים על תופעות גיל המעבר אצל נשים, ודוחים את הזדקנות העור. חומרים נוספים בעלי השפעות אנטי-סרטניות ואנטי-דלקתיות ומפחיתים לחץ דם.
שיטת הגידול הייחודית מעודדת היווצרות צבענים אדומים (אנטוציאנינים) ומקנה לנבטי הרימון מראה אטרקטיבי. לנבטים טעם טוב וניתן לצרוך אותם במצב טרי (בתוך סלטים למשל) ומצב מעובד שיתרונו בכך שהוא  מספק את מרכיבי הבריאות בצורה מרוכזת ומאפשר אחסון ממושך של המוצר.
אפשר להשתמש בנבטי הרימון  כמרכיב בדגני בוקר או חטיפי אנרגיה, או מוצרים אחרים של מזון בריאות.
 במסגרת המחקר במכון וולקני, פותחו שיטות לעיבוד הנבטים, בפרט שיטות ייבוש ואריזה ייחודיות השומרות על איכות המוצרים למשך שנה לפחות (משך אחסון המוצר הטרי עד חודשיים).
על המחקר מספרים  ד"ר ויקטור רודוב וד"ר יעקב וניקור ממכון וולקני: " הפיתוח משקף מגמה חדשה של חשיבה עתידנית  שבה יפותחו מוצרי מזון עם דגש על ערכים בריאותיים, בעלי צורות שימוש מגוונות תוך התחשבות בסביבה. גידול הנבטים מבוסס על ניצול הפסולת שנשארת לאחר סחיטת המיץ מפרי הרימון. השיטה החדשה מאפשרת להפוך את הפסולת למוצר שלא נופל מבחינת ערכו הבריאותי מהפרי עצמו ובהרבה מובנים אף עולה עליו. לשכת הפטנטים האמריקאית אישרה רישום פטנט על המצאה זו.

רימון

 

 

יום עיון בשיתוף מומחים מהאיחוד האירופי בנושא מדיניות לענף החלב באירופה ולקחים לישראלhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/research_economy_strategy/publication/2017/Pages/youm_eyoun.aspxיום עיון בשיתוף מומחים מהאיחוד האירופי בנושא מדיניות לענף החלב באירופה ולקחים לישראל
מפקחי משרד החקלאות חשפו שני מקרים ובהם 700 ק"ג בשר שהוחזק בתנאים אסורים, הוברח, נשחט בשחיטה שחורה ויועד למכירה באזור הצפוןhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2017/Pages/public_health.aspxמפקחי משרד החקלאות חשפו שני מקרים ובהם 700 ק"ג בשר שהוחזק בתנאים אסורים, הוברח, נשחט בשחיטה שחורה ויועד למכירה באזור הצפון
תקנות משרדי החקלאות והבריאות לשימוש בחומרי הדברה אושרו אתמול בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2017/Pages/Pesticides.aspxתקנות משרדי החקלאות והבריאות לשימוש בחומרי הדברה אושרו אתמול בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת