לטייל עם החבר הכי טוב: טיפים ליציאה לשטח עם כלב  

​כידוע, חודשי הקיץ מרובים במטיילים ונופשים ברחבי הארץ. זהו זמן מצוין לבילוי משותף של המשפחה והכלב, שהוא כמובן, חלק בלתי נפרד מהמשפחה. רק לפני שנעלתם את הבית, שימו לב! כאשר אתם יוצאים מהסביבה והשגרה המוכרת לכלב, חשוב להקפיד על מספר כללים חשובים שיקלו עליכם ועל כלבכם:

  1. להיות ערניים וקשובים לכלב, לביטחונו ולצרכיו. לתכנן את המסלול מראש ולבדוק היטב באילו מקומות ניתן לבקר עם חיית המחמד. מומלץ לבדוק באילו אזורים התגלו מקרי כלבת.
  2. אין לה​​שאיר את הכלב ברכב, אפילו לא לכמה דקות ועם חלון פתוח מעט.
  3. לא לשכוח לה​​ביא לכלב את המזון המוכר לו, ולא להסתמך על שאריות. כמו כן, חשוב שלא להעמיס מזון על הכלב מפני שהאנרגיות שלו מופנות לשרירים ולא לעיכול.
  4. כמו בני ה​אדם, גם הכלבים חשופים לחום ולסכנה מהתייבשות ומכוויות. כלבים בעלי פרווה בהירה וקצרה רגישים יותר לחום. אם אתם נוהגים לספר את הכלב, ודאו כי פרוותו לא קצרה מדי. היו קשובים לכלב, היו ערניים לשינויים במצבו הגופני או בהתנהגותו. אם הכלב מושך אחורה, מאט את ההליכה או אם משהו נראה לא תקין – שפכו עליו מים כדי לקרר אותו.
  5. חשוב לזכור! מדובר בימים מאוד חמים, ולכן חשוב שיהיה ברשותכם מים בטמפרטורה רגילה, ולא קרים מידי, בכל עת בשבילכם ובשביל הכלב. בפרט, לאחר הליכה ארוכה או מאמץ פיזי, יש להציע אותם לכלב. שימו לב, אין לתת לכלב לשתות ממקורות מים שלא מוכרים הנמצאים לאורך המסלול. 
  6. הקפידו על טיפול מונע לטפילים באמצעות אמפולות, קולרים או כדורים. אם לא טיפלתם קודם, תנו לכלב את הטיפול כמה ימים לפני היציאה, בהתאם להוראות הווטרינר.

מוטלת עליכם חובה להחזיר את הכלב ברצועה בכל מצב, גם אם הכלב מאולף. ישנם צימרים שמקבלים בשמחה חיות מחמד ואם אתם ישנים על חוף הים, הקפידו לקשור את הכלב ולא לתת לו להסתובב חופשי בשטח. ​

והכי חשוב, תהנו!​​