פרויקט התאומות (Twinning) של האיחוד האירופי IL / 10 CRIS/2015/356-293
חיזוק יכולות האבחון הווטרינרי בישראל

פרויקט "תאומות" משותף לאיחוד האירופי ולישראל שמטרתו לחזק את יכולותיו של המכון הווטרינרי ע"ש קמרון של משרד החקלאות ופיתוח הכפר הושק ב 26 למרץ .2015 הפרויקט, שממומן על ידי האיחוד האירופי, ומבוצע על ידי משרד החקלאות ופיתוח הכפר בשיתוף מומחים מגרמניה והולנד, מתמקד בשיפור יכולות האבחון של מעבדות המכון, אסדרת החקיקה וייעול המבנה הארגוני. מטרת הפרויקט היא לשפר את עמידתה של ישראל בדרישות הבינלאומיות הנוגעות לניטור ולפיקוח על מחלות בעלי חיים ובריאות המזון של מוצרים מן החי המיועדים לציבור הרחב.

הפרויקט ממומן כולו על ידי האיחוד האירופי בהיקף כולל של 1,030,000 אירו, ויימשך 18 חודשים. בסיומו צפוי המכון לשפר את ההתמודדות, המעקב והפיקוח על מחלות מדבקות של בעלי חיים  ולהופכו למכון ברמה בינלאומית. הפרויקט יסייע למכון הווטרינרי ליישר קו עם האיחוד האירופי בכל הקשור לבטיחות מזון, בהתאם לתקנים שנקבעו על ידי האיחוד האירופי והארגון העולמי לבריאות בעלי החיים (OIE), ויקדם את המכון הווטרינרי כמרכז מצוינות לאבחון, מחקר וטרינרי והדרכה עבור מדינות האזור ומדינות מתפתחות.

את הפרויקט מובילים מומחים ממכון פרידריך לואפלר (FLI), המכון הפדרלי למחקר בנושא בריאות בעלי החיים בגרמניה, כשאחד ממומחים אלה מכהן כיועץ ה"תאומות" המקומי במכון הווטרינרי. מומחה זה עובד בשיתוף עם עמיתיו הישראליים במכון הווטרינרי במשרד החקלאות ופיתוח הכפר. מומחים נוספים מגרמניה והולנד ינחו ויתמכו בפרויקט באמצעות סדרה של קבוצות עבודה, סדנאות והשתלמויות.

פגישת השקת פרויקט ה"תאומות" התקיימה ב- 26.3.15, במכון הווטרינרי במשרד החקלאות ופיתוח הכפר, במעמד שר החקלאות ופיתוח הכפר, יאיר שמיר, שגריר האיחוד האירופי בישראל, לארס פאבורג-אנדרסן ומובילי הפרויקט מגרמניה וישראל.​