2010

הבוקר פשט צוות מיוחד של השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, בשיתוף עם תחנת מודיעין של משטרת ישראל והרופא הווטרינר הרשותי של מועצה אזורית חבל מודיעין על חוות בעלי חיים מאולתרת בשדות היישוב כפר רות, בה הוחזקו 5 כלבים, 6 סוסים, 3 עזים ומיני עופות בית. הסוסים הוחזקו בתת תנאים, כשהם סובלים מרזון קיצוני ופציעות קשות שניכר כי לא טופלו במשך זמן רב, חלקן כתוצאה ממריבות בין הסוסים על מעט המזון שניתן להם. אחד הכלבים הנו גור צעיר אשר נמצא גם הוא במצב של רזון קיצוני וחוסר טיפול, ומרבית בעלי החיים במקום אינם מחוסנים ומסומנים כנדרש.


הסיפור החל עם הגעת תלונות תושבים אל משטרת ישראל ואל הרופא הווטרינר הרשותי. התלונות הועברו לרופאת הסוסים ולממונה על פי חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות ואלו יצאו לביקורת בשטח. בביקורת נמצא כי הסוסים מוחזקים בתנאים גרועים ביותר וכך גם גור הכלבים. כמו כן, התגלה כי אחד מהכלבים המוחזקים במקום הנו מגזע רוטווילר ואינו מסורס. הדבר אינו חוקי על פי תקנות להסדרת הפיקוח על כלבים, המחייבות סירוס כלבים מגזעים מסוכנים, רוטווילר ביניהם.

 

לאור ממצאי הביקורת הוחלט לפנות את הסוסים מהחווה ולהעבירם לטיפול רפואי דחוף ולשיקום. ביחד עם הסוסים פונו גם גור הכלבים שסבל מרזון קיצוני וכלב הרוטווילר שלא עבר סירוס. צוות משרד החקלאות הורה לבעל החווה לחסן לאלתר את כלל בעלי החיים שברשותו ולסמן את העזים, שנמצאו לא מסומנות. הובהר לו כי אי טיפול בבעלי החיים כנדרש מהווה עבירה על פקודת מחלות בעלי חיים ומסכן את בריאות הציבור ובעלי החיים, בהתפרצות מחלות ברוצלוזיס ושפעת העופות, המסוכנות מאוד גם לבני האדם. עבירה זו מצטרפת כמובן לעבירה על חוק צער בעלי חיים.


להמשך
לסרטון מהחילוץ
חילוץ כלבים וסוסים שעברו התעללות בכפר רות. צילום: צביה מילדנברג

 

 

מפקחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר סיכלו באזור ירושלים ניסיון הברחה של 30,000 ביצים שאינן ראויות למאכל משטחי הרשות הפלסטינית https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/eggs_smuglling.aspxמפקחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר סיכלו באזור ירושלים ניסיון הברחה של 30,000 ביצים שאינן ראויות למאכל משטחי הרשות הפלסטינית
חשיפה לאור יום: מפקחי משרד החקלאות חילצו כ-90 כלבים שהוחזקו בבית הרבעה פיראטי במושב במועצה האזורית גלבועhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/pirate_dog_breeding.aspxחשיפה לאור יום: מפקחי משרד החקלאות חילצו כ-90 כלבים שהוחזקו בבית הרבעה פיראטי במושב במועצה האזורית גלבועבמקום הוחזקו כלבים ששוויים הוא עשרות אלפי שקלים ● החשד: בעלי המקום הרביע את הכלבים במטרה להרוויח על כל כלב ● המקום היה מלוכלך והתנאים בהם הוחזקו הכלבים היו מחפירים
סוף טוב: מפקחי משרד החקלאות ממשיכים הבוקר לטפל בכלב שהוחרם אתמול בלילה בבת ים​https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Dog_abuse_bat-yam.aspxסוף טוב: מפקחי משרד החקלאות ממשיכים הבוקר לטפל בכלב שהוחרם אתמול בלילה בבת ים​בעקבות דיווח שהתקבל אתמול בערב (6.10.20) באגף רווחת בעלי חיים במשרד החקלאות מ"אגודת צער בעלי חיים חיפה" לחשד להתעללות קשה בכלב האסקי מעורב בבת ים, יצאו מפקחי משרד החקלאות בשיתוף משטרת ישראל למקום והחרימו את הכלב.