2010

פקיד היערות של משרד החקלאות: לא כל העצים שנשרפו צריכים להיכרת. עצים רחבי עלים (אלונים, אלות, חרובים) ככל הנראה יתחדשו באביב למרות שנראים שרופים. בהעדר ניהול מרכזי וליווי מקצועי, גם מעט העצים שנותרו בחיים אחרי השריפה ייעלמו.


בעקבות סקירה מקיפה שבוצעה על ידי פקידי היערות של משרד החקלאות בשטח השריפה באזור הכרמל ובישובים מסביב, עולה כי מדובר באסון אקולוגי בסדר גודל לאומי וכי שיקום העצים ששרדו את השריפה וכריתת העצים השרופים שמסכנים את הציבור ביישובים ובחניוני מטיילים מוערכת בלמעלה מ- 30 מיליון ₪(!!). על פי פקידי היערות של משרד החקלאות, חגי שניר וישראל גלון, המדובר במשאבים מקצועיים ותקציביים שלא הופנו עד היום לתחום העצים.

על פי הערכות משרד החקלאות ופיתוח הכפר המדובר באלפי עצים שנפגעו חלקית בשריפה ודורשים שיקום ממושך ומקצועי מחד, ומאידך אלפי עצים שיש לכרות אותם בשל הסכנה כי יקרסו.
להמשך

 

 

משרד החקלאות ירכז את הטיפול בעצים במרחב העירוני והכפרי תחת קורת גג אחתhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/pkid_yaarot.aspxמשרד החקלאות ירכז את הטיפול בעצים במרחב העירוני והכפרי תחת קורת גג אחת
משרד החקלאות יוזם קו פתוח לדיווח על נזקי עצים - בזכות הדיווחים יקים המשרד מאגר מידע ארצי להתאמה המושלמת של העצים לאזור המגורים מבחינת קרקע ומזג אווירhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Report_tree_damage.aspxמשרד החקלאות יוזם קו פתוח לדיווח על נזקי עצים - בזכות הדיווחים יקים המשרד מאגר מידע ארצי להתאמה המושלמת של העצים לאזור המגורים מבחינת קרקע ומזג אווירדמיינו שהייתם יכולים להתאים את העץ המתאים ביותר למקום מגוריכם, שבכל מזג אוויר היה שורד, לא נשבר ולא נעקר.
הנחיות והמלצות לשיקום נופי לאחר שריפת יער וחורש בשטחים עירונייםhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/forest_commissioner/pirsumim/2020/Pages/Landscape_restoration.aspxהנחיות והמלצות לשיקום נופי לאחר שריפת יער וחורש בשטחים עירוניים