2010

לקראת ראש השנה, פעלו פקחי יחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, בשיתוף מועצת הדבש בימים האחרונים על מנת להתחקות אחר יצרן דבש שזייף דבש ושיווק אותו באזור המרכז והשרון. מדובר ב- 11 טון דבש ארוז אשר סומן כיצרן מוכר, לכאורה, באחד הסניפים של רשת קטנה באזור השרון, שמכרה את הדבש המזויף.


הדבש המזויף שנתפס נשלח תחילה לבדיקת מעבדה על מנת לזהות האם מדובר בדבש אמיתי העשוי צוף. תוצאות הבדיקה אכן הוכיחו כי מדובר בזיוף. על פי תוצאות המעבדה, ה"מתכון" לדבש הורכב מחומרי טעם, ריח וצבע, במקום מצוף פרחים. סך הכל נתפסו אלפי צנצנות דבש מזויף, בהם למעלה מ-11,000 ק"ג דבש.

 

זיוף דבש על ידי עבריינים והפיכתו בכך ל"כשר" לשיווק בישראל, נעשה כיוון שהרווח הגלום בעבירה זו הינו גדול במיוחד. משרד החקלאות ופיתוח הכפר ומועצת הדבש אוסרים על שיווק דבש שאינו עומד בתקן הישראלי לדבש - על פי הגדרתו דבש הוא מוצר אותו מפיקות הדבורים מצוף פרחים. על פי התקן דבש איכותי הוא דבש מזן אחד או ממספר זנים שונים (מעורב) הנירדה על ידי מגדל הדבורים בהתאם לפרוטוקול איכות, הכולל הנחיות כיצד לחמם את הדבש, כיצד לסנן אותו, כיצד לערבבו ועוד.

 

לאחר שאושש החשד, יחידת ההפיצו"ח של משרד החקלאות, שפעלה בשיתוף עם משרד הבריאות, הוציאה צו השמדה לסחורה ולמלאי שנמצאו בסניפי הרשת, וכן לחברת השיווק ששיווקה להם. כל כמות הדבש הושמדה. החקירה אודות מקור הזיוף נמשכת.

מנכ"ל מועצת הדבש, הרצל אבידור: "בעקבות המידע אודות הזיוף, מועצת הדבש מרחיבה את פעולות הפיקוח לקראת חגי תשרי לסניפים נוספים, על מנת להבטיח לציבור מוצרים שיעמדו בתקן".

 

משרד החקלאות ומועצת הדבש קוראים לציבור לרכוש דבש רק מיצרנים מוכרים ובנקודות שיווק מסודרות או ישירות במכוורת הפרושות בכל הארץ.

במועצת הדבש הוקם מידע טלפוני שיענה על שאלות צרכנים בין השעות 11:00-16:00  

בטלפון: 03-5621515, או באתר מועצת הדבש www.honey.org.il.דבש

 

 

מידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/vet/shirutim/rishum_klavim_vehisun_kalevet/Pages/imutz_klavim.aspxמידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
חשיפה לאור יום: מפקחי משרד החקלאות חילצו כ-90 כלבים שהוחזקו בבית הרבעה פיראטי במושב במועצה האזורית גלבועhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/pirate_dog_breeding.aspxחשיפה לאור יום: מפקחי משרד החקלאות חילצו כ-90 כלבים שהוחזקו בבית הרבעה פיראטי במושב במועצה האזורית גלבועבמקום הוחזקו כלבים ששוויים הוא עשרות אלפי שקלים ● החשד: בעלי המקום הרביע את הכלבים במטרה להרוויח על כל כלב ● המקום היה מלוכלך והתנאים בהם הוחזקו הכלבים היו מחפירים
סוף טוב: מפקחי משרד החקלאות ממשיכים הבוקר לטפל בכלב שהוחרם אתמול בלילה בבת ים​https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Dog_abuse_bat-yam.aspxסוף טוב: מפקחי משרד החקלאות ממשיכים הבוקר לטפל בכלב שהוחרם אתמול בלילה בבת ים​בעקבות דיווח שהתקבל אתמול בערב (6.10.20) באגף רווחת בעלי חיים במשרד החקלאות מ"אגודת צער בעלי חיים חיפה" לחשד להתעללות קשה בכלב האסקי מעורב בבת ים, יצאו מפקחי משרד החקלאות בשיתוף משטרת ישראל למקום והחרימו את הכלב.