2011

במבצע מיוחד שנערך (14.9.2011) בפינת החי "חי בר" בשדרות, חולצו מהמקום ארבעה סוסים ושישה חמורים שהוחזקו בתנאים ירודים. החילוץ התבצע בפעילות משותפת של ד"ר צביה מילדנברג רופאת הסוסים בשירותים הווטרינריים של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, ופקחי יחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) מחוז דרום במשרד. המקום פועל בשטח הנמצא בבעלות עיריית שדרות והוא תחת אחריותה.
הטיפול בנושא החל לאחר קבלת תלונה מאזרחית המתגוררת בסמוך למקום, שהתלוננה כי הסוסים והחמורים שבמקום (הנמצא סמוך לבית העלמין בעיר) מוחזקים ברמה ירודה ונראים מוזנחים. לאחר מספר פניות לעירייה בנושא, הוציאו נציגי המשרד צו בית משפט לכניסה ותפיסה של בעלי החיים (שניתן ע"י השופטת רובין לביא מבית משפט השלום בקריית גת).
ד"ר מילדנברג ופקחי יחידת פיצו"ח דרום שהגיעו למקום גילו בו כמה עשרות סוסים וחמורים המוחזקים במתחם קטן מאוד בניגוד לחוק צער בעלי חיים (אחזקת בעלי חיים שלא לצרכים חקלאיים), חלק מהסוסים היו במצב תזונתי ירוד וסבלו מרזון קיצוני, וחלקם סבלו מפציעות קשות ביותר המחייבות טיפול רפואי צמוד (בהם סוסה עם חור בלסת וסייח שסבל מפציעה כתוצאה מהשתפדות על מוט). עוד נמצא כי במקום מוחזקים יחד סוסים בגילאים שונים, בהם זכרים מרביעים יחד עם סוסות שהוחזקו לצרכי הרבעה והמליטו ולדות, ובאחד משני מתחמי הסוסים התמוטטה הסככה שמעל המתחם באופן המסכן את הסוסים וגורם לפציעות. במתחם החמורים נמצא כי אין במקום אבוסים או שקתות מים אוטומטיות המאפשרות לכל אחד מהחמורים גישה שווה למזון ומים, דבר הגורם לדחיקתם של החלשים הסובלים מתת תזונה ורזון קיצוני. בתום הבדיקה החליטו כאמור נציגי המשרד לפנות מהמקום ארבעה סוסים ושישה חמורים מתוך העשרות ששוהים במקום. הממצאים במקום תועדו ותיבחן נקיטת הליכים משפטיים כנגד העירייה והאחראים במקום.

chay_bar_sderot.jpg

 

 

מידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/vet/shirutim/rishum_klavim_vehisun_kalevet/Pages/imutz_klavim.aspxמידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
תוך 24 שעות: מפקחי משרד החקלאות חילצו 7 כלבים שסבלו מהזנחהhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Pomeranian_Dogs_rescue.aspx תוך 24 שעות: מפקחי משרד החקלאות חילצו 7 כלבים שסבלו מהזנחה
משרד החקלאות: גם את בעלי החיים לא משאירים ברכב לבדhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/forgetting_animals.aspx משרד החקלאות: גם את בעלי החיים לא משאירים ברכב לבד