2011

על פי חוק צער בעלי חיים חל איסור על חיתוך ברקמה חיה לצורכי נוי, קרי אוזניים, זנבות וכל חלק בגופו של בעל החיים

צוות האכיפה המיוחד של משרד החקלאות מסתובב ברחבי הארץ בניסיונות להתחקות אחר עבירות של התעללות והתאכזרות לבעלי חיים. כל האמצעים להשגת המידע כשרים– פייסבוק, תלונות ומידע מצד אזרחים, מודעות בעיתון, ביקורת שגרתית ועוד

שרת החקלאות ופיתוח הכפר, אורית נוקד: "הקנסות שהוטלו מדגישים את החשיבות הרבה בשינוי החקיקה שבוצע השנה, דבר המאפשר למשרד להטיל עונשים כספיים גבוהים לאלו המתעללים בבעלי חיים, וזאת ללא סחבת משפטית מיותרת"


משרד החקלאות ופיתוח הכפר קנס 3 בעלי כלבים בסכום של 92,000 ₪(!!) בשל חיתוך זנבות לכלביהם. על פי חוק צער בעלי חיים חל איסור על חיתוך ברקמה חיה של בעל חיים לצורכי נוי, קרי אוזניים, זנבות וכל חלק בגופו של בעל החיים.
צוות האכיפה המיוחד של משרד החקלאות, הכולל את הממונה על פי חוק צער בעלי חיים, פקחי יחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) במשרד החקלאות ייעודים לנושא צער בעלי חיים בשיתוף עם הווטרינר הרשותי הרלוונטי, מסתובבים ברחבי הארץ בניסיונות להתחקות אחר עבירות של התעללות והתאכזרות לבעלי חיים. כל האמצעים להשגת המידע כשרים – פייסבוק, תלונות ומידע מצד אזרחים, מודעות בעיתון, ביקורת שגרתית ועוד.

במקרה הראשון, נתפסו אב ובנו מנשר אשר פרסמו מודעה ב"פייסבוק" למכירת גורי רוטוויילר, האסורים למכירה, בשל החוק האוסר על החזקת כלב המשתייך לגזע מסוכן שאינו מעוקר או מסורס. בעקבות המודעה הגיע לביתם צוות של משרד החקלאות, הכולל את הממונה על פי חוק צער בעלי חיים, פקחי הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) במשרד החקלאות והווטרינר הרשותי. במקום נתגלה כי האב ובנו ביצעו חיתוך בזנבות של 6 כלבים מסוג רוטווילר, למטרות נוי.
לטענתם, וטרינרית ביצעה את החיתוך, ומאחר שסירבו למסור את שמה, נקנסו הם עצמם כאחראים. הם קיבלו קנס של 24,000 ₪ (4,000 ₪ בגין כל בעל חיים).


להמשך קריאה כ- 100,000 ₪ קנס בגין 3 תיקי חיתוך זנבות לכלבים בניגוד לחוק
חיתוך זנבות לכלבים

 

 

ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/services/maagarey_meyda/dogcenter/Pages/imutz_klavim.aspxימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
הנחיות לבעלי כלבים במטרה לצמצם את הסיכוי להתפתחות חרדת נטישה בכלבים בסיום משבר הקורונה https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Dog_abandonment.aspxהנחיות לבעלי כלבים במטרה לצמצם את הסיכוי להתפתחות חרדת נטישה בכלבים בסיום משבר הקורונה כלבים רבים התרגלו לעובדה שבני המשפחה האהובים שוהים לצדם במשך כל היום, נותנים להם תשומת לב ומשחקים עימם. אצל רוב הכלבים, תקופה זו שונה לחלוטין מהשגרה שהכירו קודם, ומהשגרה שיאלצו לחזור ולהתרגל אליה מחדש.
התנהלות בפינות חי ובגני חיות בעת משבר מגפת הקורונהhttps://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/briut_gamal_pinot_hay/Pages/pinot_hay.aspxהתנהלות בפינות חי ובגני חיות בעת משבר מגפת הקורונהעם כניסת תקנות החירום לתוקף בשל התפשטות נגיף קורונה: המשרד להגנת הסביבה והשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ורשות הטבע והגנים מנחים מתקנים שבהם מוחזקים בעלי חיים כיצד להבטיח את רווחתם גם בעת הזו.