2011

על פי חוק צער בעלי חיים חל איסור על חיתוך ברקמה חיה לצורכי נוי, קרי אוזניים, זנבות וכל חלק בגופו של בעל החיים

צוות האכיפה המיוחד של משרד החקלאות מסתובב ברחבי הארץ בניסיונות להתחקות אחר עבירות של התעללות והתאכזרות לבעלי חיים. כל האמצעים להשגת המידע כשרים– פייסבוק, תלונות ומידע מצד אזרחים, מודעות בעיתון, ביקורת שגרתית ועוד

שרת החקלאות ופיתוח הכפר, אורית נוקד: "הקנסות שהוטלו מדגישים את החשיבות הרבה בשינוי החקיקה שבוצע השנה, דבר המאפשר למשרד להטיל עונשים כספיים גבוהים לאלו המתעללים בבעלי חיים, וזאת ללא סחבת משפטית מיותרת"


משרד החקלאות ופיתוח הכפר קנס 3 בעלי כלבים בסכום של 92,000 ₪(!!) בשל חיתוך זנבות לכלביהם. על פי חוק צער בעלי חיים חל איסור על חיתוך ברקמה חיה של בעל חיים לצורכי נוי, קרי אוזניים, זנבות וכל חלק בגופו של בעל החיים.
צוות האכיפה המיוחד של משרד החקלאות, הכולל את הממונה על פי חוק צער בעלי חיים, פקחי יחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) במשרד החקלאות ייעודים לנושא צער בעלי חיים בשיתוף עם הווטרינר הרשותי הרלוונטי, מסתובבים ברחבי הארץ בניסיונות להתחקות אחר עבירות של התעללות והתאכזרות לבעלי חיים. כל האמצעים להשגת המידע כשרים – פייסבוק, תלונות ומידע מצד אזרחים, מודעות בעיתון, ביקורת שגרתית ועוד.

במקרה הראשון, נתפסו אב ובנו מנשר אשר פרסמו מודעה ב"פייסבוק" למכירת גורי רוטוויילר, האסורים למכירה, בשל החוק האוסר על החזקת כלב המשתייך לגזע מסוכן שאינו מעוקר או מסורס. בעקבות המודעה הגיע לביתם צוות של משרד החקלאות, הכולל את הממונה על פי חוק צער בעלי חיים, פקחי הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) במשרד החקלאות והווטרינר הרשותי. במקום נתגלה כי האב ובנו ביצעו חיתוך בזנבות של 6 כלבים מסוג רוטווילר, למטרות נוי.
לטענתם, וטרינרית ביצעה את החיתוך, ומאחר שסירבו למסור את שמה, נקנסו הם עצמם כאחראים. הם קיבלו קנס של 24,000 ₪ (4,000 ₪ בגין כל בעל חיים).


להמשך קריאה כ- 100,000 ₪ קנס בגין 3 תיקי חיתוך זנבות לכלבים בניגוד לחוק
חיתוך זנבות לכלבים

 

 

מידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/vet/shirutim/rishum_klavim_vehisun_kalevet/Pages/imutz_klavim.aspxמידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
תוך 24 שעות: מפקחי משרד החקלאות חילצו 7 כלבים שסבלו מהזנחהhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Pomeranian_Dogs_rescue.aspx תוך 24 שעות: מפקחי משרד החקלאות חילצו 7 כלבים שסבלו מהזנחה
משרד החקלאות: גם את בעלי החיים לא משאירים ברכב לבדhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/forgetting_animals.aspx משרד החקלאות: גם את בעלי החיים לא משאירים ברכב לבד