2011

דייריה של השכונה השלווה בבת ים התרגלו לאחרונה לשמוע את יללותיה של גורה בת חצי שנה, שבעליה נהג להכות באופן קבוע. הגורה סבלה במהלך חייה הקצרים מאלימות קשה ומכות מצד בעליה, אלימות שנשמעה היטב בקרב השכנים ששמעו את היללות ואף את רעשי המכות ורעשי ההטחה שלה ברצפה ובקירות.
בבוקר יום חמישי האחרון (4.8.2011) בשעות הבוקר המוקדמות הוחרדה שוב השכונה לשמע יללות הכלבה שהוכתה קשות, ולאחר שמספר שכנים צעקו לעבר הבעלים שיפסיק מידית את מעשיו, הוא עזב את דירתו בשעה 6:00 והשליך את הכלבה מתחת לבניין ללא מים ואוכל. אחד השכנים העביר את הכלבה למקום מוצל ונתן לה אוכל, ומספר שכנים הזעיקו את נציגי משרד החקלאות ופיתוח הכפר.

למקום הגיעו ד"ר נירית ציפורי, סגנית הממונה על צער בעלי חיים בשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר, יחד עם פקחי הצוות המיוחד לאכיפת חוק צער בעלי חיים ביחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח והחי) במשרד, ומצאו את הכלבה כשהיא סובלת מכאבים ברגלה האחורית, ככל הנראה כתוצאה מהמכות שספגה.
הכלבה פונתה למרפאה הווטרינרית של ד"ר אבי פצ'ו ברמת גן, עברה אבחון בו התגלה סדק באזור האגן וקיבלה טיפול ראשוני בסיוע עמותת "תנו לחיות לחיות". לאחר מכן הועברה הכלבה בסיוע המשרד להגנת הסביבה לשיקום והמשך טיפול במתקן מוגן של משרד החקלאות. לאחר השיקום שיארך כחודש תהיה הכלבה מוכנה לאימוץ ע"י בעלים חדשים.
במהלך חילוצה של הכלבה נאספו ראיות ועדויות במקום שיועברו למחלקה המשפטית במשרד החקלאות ופיתוח הכפר להכנה לקראת הגשת כתב אישום. אחד השכנים אף התלונן כנגד החשוד במשטרת בת ים בעקבות האירוע, והוא נחקר ע"י צוות יחידת הפיצוח וככל הנראה יוגש נגדו כאמור כתב אישום בהתאם לחוק צער בעלי חיים.
ד"ר נירית צפורי, עוזרת לממונה על פי חוק צער בעלי חיים בשירותים הווטרינרים במשרד החקלאות: "השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות קוראים לציבור הרחב שלא להישאר שווי נפש ולדווח על מקרי חשד להתעללות בבעלי חיים. מדובר במקרה התעללות מזעזע שנעשה בלב שכונת מגורים ללא כל מורא, ולערנותם של השכנים חלק מכריע בהצלתה של הכלבה".
לפעילות אינטנסיבית זו למען רווחת בעלי החיים, הכוללת טיפול בתלונות רבות על התעללות בבעלי חיים וחילוצים רבים, הצטרפו לאחרונה שני מהלכים אותם נקט המשרד בהובלת שרת החקלאות, שכללו את התקנת תקנות הובלת עופות בכנסת הדואגות לרווחת העופות בעת הובלתם, וההוראה שהוציאה שרת החקלאות האוסרת העברת כלבים מכלביות עירוניות למעבדות מחקר.


התעלות בכלב בבת-ים

 

 

מידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/vet/shirutim/rishum_klavim_vehisun_kalevet/Pages/imutz_klavim.aspxמידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
תוך 24 שעות: מפקחי משרד החקלאות חילצו 7 כלבים שסבלו מהזנחהhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Pomeranian_Dogs_rescue.aspx תוך 24 שעות: מפקחי משרד החקלאות חילצו 7 כלבים שסבלו מהזנחה
משרד החקלאות: גם את בעלי החיים לא משאירים ברכב לבדhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/forgetting_animals.aspx משרד החקלאות: גם את בעלי החיים לא משאירים ברכב לבד