2011

במסגרת פעילות מיוחדת של הממונות על אכיפת חוק צער בעלי חיים בשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר ופקחי יחידת הפיצו"ח (פיקוח הצומח והחי) במשרד, חולצו ביום ב' (1.8.11) שלושה כלבים שהוחזקו בתנאים מחפירים סמוך לפנימייה בכפר חב"ד.לאחר שהתקבל מידע על הכלבים המוחזקים וקשורים במקום בתנאים קשים, הגיעו נציגי משרד החקלאות ופיתוח הכפר למקום ומצאו בו את הכלבים כשהם קשורים בחום הכבד בחבלים קצרים שכמעט ולא אפשרו להם להתהלך ולהתרוצץ, ללא אוכל ועם מים מעופשים שאינם ראויים לשתייה.
אחד הכלבים במקום שכב מחוסר בררה בתוך שלולית בוץ לאחר שהחבל בו היה קשור לסורג חלון הסתבך בעצמים שונים מסביב והגביל מאוד את טווח התנועה שלו או את יכולתו לשכב במקום יבש. סביב הכלבים נמצאו גללי צואה המעידים כי הכלבים לא נלקחו לטיולים או שוחררו במשך ימים מכבליהם. כל הכלבים לא היו מחוסנים וללא שבבים.

לאחר בחינת הממצאים במקום, החליטו הממונות על חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר, ד"ר דגנית בן דב וד"ר נירית ציפורי להחרים את הכלבים שהוחזקו במקום בסיוע פקחי יחידת הפיצו"ח (הצוות המיוחד של היחידה לאכיפת חוק צער בעלי חיים), והם הועברו לעמותת צער בעלי חיים ברחובות אשר נענתה לבקשה לקלוט אותם. הכלבים יקבלו טיפול רפואי ויעברו שיקום, עיקור וסירוס, יחוסנו ויהיו מוכנים לצאת לאימוץ בעוד כחודש.

ד"ר נירית צפורי, עוזרת לממונה על פי חוק צער בעלי חיים בשירותים הווטרינרים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר קוראים לציבור הרחב לדווח על מקרי חשד להתעללות בבעלי חיים. החומר שנאסף במקום הועבר למחלקה המשפטית במשרד לבחינת נקיטת אמצעים משפטיים".


כלבים מחולצים בכפר חבד צילום: נירית ציפורי

 

 

מידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/vet/shirutim/rishum_klavim_vehisun_kalevet/Pages/imutz_klavim.aspxמידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
תוך 24 שעות: מפקחי משרד החקלאות חילצו 7 כלבים שסבלו מהזנחהhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Pomeranian_Dogs_rescue.aspx תוך 24 שעות: מפקחי משרד החקלאות חילצו 7 כלבים שסבלו מהזנחה
משרד החקלאות: גם את בעלי החיים לא משאירים ברכב לבדhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/forgetting_animals.aspx משרד החקלאות: גם את בעלי החיים לא משאירים ברכב לבד