2012

משרד החקלאות שיקם את מזח הדייגים בהיקף של 2.7 מיליון ₪ מתוך מאמץ לסייע למאות משפחות המתפרנסות מדיג במקום

מזח הדייגים בעכו הינו חלק ממעגן הדיג, שמשמש כנמל הבית של מעל 50 סירות דיג בגדלים שונים. המקום מהווה מקור פרנסה של מעל 150 משפחות, רובן ככולן מהמגזר הערבי, שהים והדיג מהווים את פרנסתם היחידה. משרד החקלאות ופיתוח הכפר מחזיק במעגן עובד ומנוף המאפשר לדייגים להרים את הסירות לצורך בדק ותיקונים.

במשך השנים המזחים הלכו ונרקבו, והרציף ששימש את בסיס המנוף התמוטט, לכן נאלץ המשרד להפסיק את פעילות המנוף וכתוצאה מכך נפגעה פעילות הדיג. משרד החקלאות ופיתוח הכפר החליט לפעול כדי לסייע לדייגי עכו, ולשקם את מזח הדייגים המערבי ואת המנוף. בעוד המשרד נערך לשיקום, סערה שפקדה את המקום גרמה להתפרקות המזח המזרחי המשמש את הדייגים ולסכנה למשתמשים בו.
בעקבות קריסת המזח המזרחי, הקצה משרד החקלאות תקציב נוסף, כדי לשפץ את שני המזחים יחד. עבודות השיקום החלו לפני כשנה וכעת הסתיימו בהצלחה. ההערכה היא, כי לאחר השיקום יוכלו שני המזחים לשמש לעוד שנים רבות של פעילות דיג ומתן פרנסה לדייגים, שזוהי פרנסתם היחידה.

בבניית שני המזחים מחדש הושקע סכום של כ- 2,700,000 ₪, מתוכם כ- 2,350,000 ₪ מתקציב משרד החקלאות, וכ- 350,000 ₪ מתקציב האגף לקידום בני מיעוטים במשרד ראש הממשלה.

מחר, יום שלישי, ה- 25 בדצמבר 2012 יתקיים כאמור טקס חנוכת המזח החדש ברציף הדייגים בעכו, במעמד מנכ"ל משרד החקלאות, יוסי ישי וסגן ראש עיריית עכו, אדם ג'מאל.נמל עכו, צילום: חגי נויברגר