2012

במבצע משותף של מגוון רשויות אכיפה, בהובלת פקחי יחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) במשרד החקלאות ופרקליטות מחוז חיפה (אזרחי), התקיימה פעילות אכיפה במתחם החזיריות ביישוב מעיליא, לבחינת תנאי הגידול של החזירים.
 
במסגרת הביקורת אותרו עבירות על חוק צער בעלי חיים ותנאי גידול קשים של כ- 2,000 החזירים במקום. פקחי משרד החקלאות גילו במקום צפיפות גדולה בהחזקת החזירים במקום, חזירים פצועים ומוזנחים, ללא טיפול רפואי. בנוסף, מתוך החזיריות לא פונתה הבוצה (זבל החזירים), וכן לא פונו פגרי חזירים. הדבר גרם לפגיעה ברווחת החזירים החיים במקום ופגיעה בבריאותם, כמו גם מטרדי ריח וסביבה מיותרים.

המבצע המשולב נולד מתוך רצון להילחם בתופעת ההתעללות בחזירים בממשק גידולם בצפון הארץ, והתאפשר הודות לאיגום כוחות של כל רשויות האכיפה באזור.
הבעלים של המשק נחקר במקום, וחומר החקירה יועבר למחלקת התביעות של משרד החקלאות להמשך הליכים משפטיים. התעללות בבעלי חיים בניגוד לחוק צער בעלי חיים הינה עבירה שעונשה המירבי הוא עד שלוש שנות מאסר או קנס כספי עד גובה של 202,000 ₪.

המשרד קורא לאזרחים לפנות למשרד עם כל חשד לעבירה על חוק צער בעלי חיים. פניות בנושא ניתן להעביר אל מחלקת צער בעלי חיים בשירותים הווטרינרים במשרד החקלאות, באמצעות: דוא"ל ל- welfare@moag.gov.il  או לפקס: 03-9681661. את הפניות מומלץ להעביר בתוספת תיעוד. פרטים נוספים באתר האינטרנט של המשרד


להמשך קריאה
חזירים מוזנחים במעיליא, צילום: רינת קוריס-רחמים

 

 

מידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/vet/shirutim/rishum_klavim_vehisun_kalevet/Pages/imutz_klavim.aspxמידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
דו"ח יבוא מקנה לחודשים ינואר - ספטמבר, 2020https://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/inport export/knisa_yetsia_hayot_mahmad/yevu_mikne/Pages/yevu_mikne-6-20.aspxדו"ח יבוא מקנה לחודשים ינואר - ספטמבר, 2020
מקרה כלבת מספר 25 – בתן, פורלים, קיבוץ דן, 12.10.20https://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/VetBasade/Pirsumim/2020/Pages/kalevet_25.aspxמקרה כלבת מספר 25 – בתן, פורלים, קיבוץ דן, 12.10.20