2013

״הממשל הפרואני רואה בישראל שותף אסטרטגי לפיתוח כלכלי של פרו, זאת בזכות יכולותיה של ישראל בטכנולוגיות החקלאיות, הביטחוניות והתעשייתית״. כך אומר שר החקלאות, יאיר שמיר, בתום סבב הפגישות עם בכירי הממשל בפרו, ביניהם נשיא הרפובליקה, אויינטה הומאלה, ראש הממשלה, חואן פדריקו חימנז ושר החקלאות הפרואני, מילטון פון-הסה.

בפגישות בין השר שמיר לראשי הממשל הפרואני נדונו הדרכים לשיתוף פעולה וקידום הפרויקטים בין המדינות בתחומי החקלאות, המים, המאבק בטרור הסמים והלבנת הון, פיתוח מערכות תעשייתיות-ביטחוניות ושיתוף פעולה אקדמי ותרבותי בין המדינות.

לדברי השר שמיר: ״התרשמתי כי קיימת הערכה רבה ליכולותיה הטכנולוגיות והמדעיות של מדינת ישראל. הממשל הפרואני מעריך את התרומה של ישראל לפיתוח כלכלת המדינה, בדגש על התחום החקלאי, ומעוניין להגביר את מעורבותן של החברות הישראליות במדינה בתחומי החקלאות, המים והתעשייה. צמיחתה המרשימה של הכלכלה הפרואנית בשיעור שנתי של 6%, בשילוב עם היציבות הפוליטית ומדיניות עידוד השקעות זרות, פותחים פתח להשתלבותן של החברות הישראליות ב"נס הכלכלי הפרואני״.

השקעות החברות הישראליות בשוק הפרואני בתחומי האנרגיה, החקלאות, הרפואה והתקשורת נאמדת בלמעלה ממיליארד דולר.
נשיא פרו, הומאלה, הוזמן  לביקור בישראל על ידי נשיא המדינה, שמעון פרס, ועדכן את השר שמיר כי בקרוב יודיע על מועד הביקור. שר החקלאות הפרואני, פון-הסה, הוזמן לבקר בישראל על ידי עמיתו הישראלי, יאיר שמיר, עם ההמלצה לעמוד בראש המשלחת העסקית לתערוכת המים הבינלאומית "ווטק", שתערך באוקטובר הקרוב בתל אביב.מודי אפרים, שגריר ישראל בפרו, ראש ממשלת פרו, חואן פדריקו חימנז ושר החקלאות יאיר שמיר, צילום: אמנון ליברמן