2013

אוטובוס שעשה את דרכו מהתחנה המרכזית בטבריה לירושלים, נעצר לבדיקה ביטחונית שגרתית במחסום אל-זעים בכניסה לירושלים. במהלך הבדיקה נמצאו בתא המטען של האוטובוס קרטונים שעוררו את חשדם של פקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) של משרד החקלאות ושוטרי משמר הגבול בעוטף ירושלים, לאחר בדיקת הקרטונים נתגלו כ- 60 ק"ג דגים (!!) במצב שאינו ראוי למאכל אדם והמסכן את בריאות הציבור. הדגים הוברחו מהכנרת לירושלים, ללא קירור ובתנאים שאינם מתאימים להובלת דגים.

הנוסעים הועברו לאוטובוס אחר להמשיך את נסיעתם. הנהג הנו תושב טבריה, בשנות ה- 40 לחייו, עוכב לחקירה והדגים הועברו להשמדה בצו רופא וטרינר.
על פי חקירה ראשונית, הנהג הודה בהברחה ונמצא כי הדגים יועדו למכירה בחנויות בעיר ירושלים.

מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות ופיתוח הכפר, רואי קליגר: "מתפיסה לתפיסה, אנו רואים כי המבריחים משכללים את דרכי ההברחה, ובכך עלולים לסכן את בריאות הציבור, כמו כן לקראת חגי תשרי אנו עדים לעלייה בניסיונות ההברחה של מוצרים מן החי".

במשרד החקלאות מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש דגים ומוצרים מן החי, במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח.
הברחת דגים, צילום - דני אורלנסקי

 

 

אירוע חיובי לאבעבועות צאן בכפר כנא - 25.6.20https://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/VetBasade/Pirsumim/2020/Pages/ababuot_tzon_20.aspxאירוע חיובי לאבעבועות צאן בכפר כנא - 25.6.20
דו"ח יבוא מקנה לחודשים ינואר - יוני, 2020https://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/inport export/knisa_yetsia_hayot_mahmad/yevu_mikne/Pages/yevu_mikne-6-20.aspxדו"ח יבוא מקנה לחודשים ינואר - יוני, 2020
מידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/vet/shirutim/rishum_klavim_vehisun_kalevet/Pages/imutz_klavim.aspxמידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.