2014


מנכ״ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר פועל לסכל את יוזמת משרד האוצר להעלאת מחירי המים לחקלאות ולתעשייה.  מועצת רשות המים צפויה לדון מחר, יום חמישי, ה- 30.10.14, בישיבתה בהצעת משרדי האוצר והאנרגיה והמים להעלות ב-15% את מחירי המים לתעשייה ולחקלאות, ובמקביל להפחית את מחירי המים לצריכה ביתית. מנכ״ל משרד החקלאות, המכהן גם כדירקטור ברשות המים, תוקף בחריפות את ההצעה ומצהיר כי יפעל לסכל אותה.

מנכ״ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, רמי כהן: "משרד האוצר איבד את המצפן, שלא לומר את המצפון.  הולכים להוזיל את מחיר המים לבריכות בכפר שמריהו ולגינות של סביון על חשבון ההתיישבות ביישובי הגדר. מה שלא הצליחו לעשות חמאס בחמישים ימי לחימה, מתנדב לעשות משרד האוצר.  אם משרד האוצר מעוניין לעשות פעולה אמיתית להורדת יוקר המחייה, יעשה טוב אם ייבחן לעומק כיצד להוזיל את נושא הכשרות".

הדברים נאמרו בפגישה עם ראשי המועצות בדרום. האחרונים הודיעו כי  יצטרפו למאבק. 

 

מה הקשר בין התפשטות העיר לשטחים סביבה לבין ההצפות במדינת ישראל?https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2021/Pages/floods_agricultural_area.aspxמה הקשר בין התפשטות העיר לשטחים סביבה לבין ההצפות במדינת ישראל?
משרד החקלאות משקיע 146 מיליון ₪ בשיפור תשתיות הניקוז בכדי לדאוג לכך שבחורפים הבאים לא נקלע שוב לבעיות ניקוז ושיטפונות https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/shipur_nikuz.aspxמשרד החקלאות משקיע 146 מיליון ₪ בשיפור תשתיות הניקוז בכדי לדאוג לכך שבחורפים הבאים לא נקלע שוב לבעיות ניקוז ושיטפונות
זכאות לתמיכה בגין ייקור המים מהפקה פרטית – תיקון 27 לחוק המיםhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/technun_calcali/פרסומים/2018/Pages/zakaut_tmicha.aspxזכאות לתמיכה בגין ייקור המים מהפקה פרטית – תיקון 27 לחוק המיםזכאות לתמיכה בגין ייקור המים מהפקה פרטית – תיקון 27 לחוק המים