2014

כחלק מקידום נושא רווחת בעלי חיים המשמשים לייצור מזון לאדם, מקיים הבוקר (10.12.14) משרד החקלאות ופיתוח הכפר כנס בנושא: "שיפור רווחת בהמות בבתי מטבחיים".
כנס זה הוא חלק מתוכנית של הארגון הווטרינרי הבינלאומי (ה- OIE)  הנקראת IAWP = Improved Animal Welfare Program ומטרתה לקדם את נושא רווחת בהמות בבתי מטבחיים במדינות החברות בארגון. הכנס נערך כפעילות משותפת לשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ול-OIE, הפורס חסותו על האירוע.
הזמנות לכנס נשלחו לכל בעלי העניין בתחום, לרבות: רופאים וטרינרים, מגדלים, אנשי תעשייה, ארגונים למען בעלי חיים, קובעי הלכה ואנשי דת, קובעי מדיניות ועוד.
 
עם פתיחת הכנס, קומץ פעילים "למען" בעלי חיים מפגינים בפתח כנס לקידום(!!) רווחת בעלי חיים. המדובר בהפגנה פרובוקטיבית ולא חוקית, אשר לא קיבלה את אישור המשטרה כחוק, ומלווה בוונדליזם ובהשחתת רכוש ציבור. הפעילים מרחו את ידיהם בצבע אדום ומורחים אותו על כל מתחם הכנס. 

 

מידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/vet/shirutim/rishum_klavim_vehisun_kalevet/Pages/imutz_klavim.aspxמידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
חשיפה לאור יום: מפקחי משרד החקלאות חילצו כ-90 כלבים שהוחזקו בבית הרבעה פיראטי במושב במועצה האזורית גלבועhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/pirate_dog_breeding.aspxחשיפה לאור יום: מפקחי משרד החקלאות חילצו כ-90 כלבים שהוחזקו בבית הרבעה פיראטי במושב במועצה האזורית גלבועבמקום הוחזקו כלבים ששוויים הוא עשרות אלפי שקלים ● החשד: בעלי המקום הרביע את הכלבים במטרה להרוויח על כל כלב ● המקום היה מלוכלך והתנאים בהם הוחזקו הכלבים היו מחפירים
סוף טוב: מפקחי משרד החקלאות ממשיכים הבוקר לטפל בכלב שהוחרם אתמול בלילה בבת ים​https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Dog_abuse_bat-yam.aspxסוף טוב: מפקחי משרד החקלאות ממשיכים הבוקר לטפל בכלב שהוחרם אתמול בלילה בבת ים​בעקבות דיווח שהתקבל אתמול בערב (6.10.20) באגף רווחת בעלי חיים במשרד החקלאות מ"אגודת צער בעלי חיים חיפה" לחשד להתעללות קשה בכלב האסקי מעורב בבת ים, יצאו מפקחי משרד החקלאות בשיתוף משטרת ישראל למקום והחרימו את הכלב.