2014

כחלק מקידום נושא רווחת בעלי חיים המשמשים לייצור מזון לאדם, מקיים הבוקר (10.12.14) משרד החקלאות ופיתוח הכפר כנס בנושא: "שיפור רווחת בהמות בבתי מטבחיים".
כנס זה הוא חלק מתוכנית של הארגון הווטרינרי הבינלאומי (ה- OIE)  הנקראת IAWP = Improved Animal Welfare Program ומטרתה לקדם את נושא רווחת בהמות בבתי מטבחיים במדינות החברות בארגון. הכנס נערך כפעילות משותפת לשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ול-OIE, הפורס חסותו על האירוע.
הזמנות לכנס נשלחו לכל בעלי העניין בתחום, לרבות: רופאים וטרינרים, מגדלים, אנשי תעשייה, ארגונים למען בעלי חיים, קובעי הלכה ואנשי דת, קובעי מדיניות ועוד.
 
עם פתיחת הכנס, קומץ פעילים "למען" בעלי חיים מפגינים בפתח כנס לקידום(!!) רווחת בעלי חיים. המדובר בהפגנה פרובוקטיבית ולא חוקית, אשר לא קיבלה את אישור המשטרה כחוק, ומלווה בוונדליזם ובהשחתת רכוש ציבור. הפעילים מרחו את ידיהם בצבע אדום ומורחים אותו על כל מתחם הכנס. 

 

ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/services/maagarey_meyda/dogcenter/Pages/imutz_klavim.aspxימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
הנחיות לבעלי כלבים במטרה לצמצם את הסיכוי להתפתחות חרדת נטישה בכלבים בסיום משבר הקורונה https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Dog_abandonment.aspxהנחיות לבעלי כלבים במטרה לצמצם את הסיכוי להתפתחות חרדת נטישה בכלבים בסיום משבר הקורונה כלבים רבים התרגלו לעובדה שבני המשפחה האהובים שוהים לצדם במשך כל היום, נותנים להם תשומת לב ומשחקים עימם. אצל רוב הכלבים, תקופה זו שונה לחלוטין מהשגרה שהכירו קודם, ומהשגרה שיאלצו לחזור ולהתרגל אליה מחדש.
התנהלות בפינות חי ובגני חיות בעת משבר מגפת הקורונהhttps://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/briut_gamal_pinot_hay/Pages/pinot_hay.aspxהתנהלות בפינות חי ובגני חיות בעת משבר מגפת הקורונהעם כניסת תקנות החירום לתוקף בשל התפשטות נגיף קורונה: המשרד להגנת הסביבה והשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ורשות הטבע והגנים מנחים מתקנים שבהם מוחזקים בעלי חיים כיצד להבטיח את רווחתם גם בעת הזו.