2014

בימים האחרונים התקבל במשרד החקלאות ופיתוח הכפר תלונה אודות בעלים של כלבה מגזע רוטווילר ושלושת גוריה שנקשרו גומיות סביב זנבותיהם במטרה לגרום נמק ולנשירת הזנבות בכפר חסידים סמוך לחיפה. הפעולה אסורה על פי חוק ומהווה התעללות חמורה  עד כדי התאכזרות בכלבים.
עם קבלת התלונה, פנה המשרד לרופאה הווטרינרית הרשותית של מועצה אזורית זבולון בכדי לאתר את הכלבים ולבדוק את התלונה.

שימו לב: בהמשך הכתבה מוצגות תמונות שחלקן קשות לצפייה.

הווטרינרית הרשותית ביצעה את הבדיקה במקום באותו יום, אבל למרות חומרת המצב, החליטה להשאיר את הגורים במקום, החתימה את הבעלים על מכתב התחייבות שבו הינו מתחייב לעקר את הכלבה תוך ימים ספורים ולהוציא רישיון להחזקת הכלבים. מיד עם היוודע העניין, ולנוכח המקרה הקשה והימצאות הכלבים בבית מגורים, פנה משרד החקלאות ופיתוח הכפר לבית המשפט בבקשה דחופה באותו הערב להתיר למפקחי המשרד לתפוס את הגורים ולהעבירם למתקן מוגן לקבלת טיפול. לאור חומרת המקרה, שופט תורן של בית משפט השלום בקריות נענה לבקשת המשרד עוד באותו הערב.

מפקחי המשרד ששבו לבית עם הצו מצאו שני גורים (מתוך שלושה), בני חודש וחצי, נמצאו כשגומייה כרוכה סביב זנבם, במטרה לנתק את זרימת הדם לזנב, וכתוצאה מכך לנפילת הזנב כתוצאה מנמק. בבדיקה מהירה של הגורים נמצא כי הזנב כבר במצב של נמק וזיהום קשה, מה שגרם לגורים סבל רב וכאבים עזים.  בנוסף, הכלבה האם נמצאה עם זנב חתוך, ולא הייתה  מעוקרת כמתחייב מכלב המשתייך לאחד משמונת הגזעים המסוכנים.

הכלבה ושלושת הגורים הועברו למתקן מוגן של המשרד להמשך טיפול ושיקום. במתקן הגורים עברו ניתוח לקטיעה מלאה של הזנב וטיפול אנטיביוטי בשל הזיהום הקשה שנוצר. הכלבה האם צמודה לגוריה ומסייעת בשיקומם. הגורים מתאוששים, ולאחר החלמתם יוצעו לאימוץ.

ד"ר נירית צפורי-ברקי, סגנית לממונה על פי חוק צער בע"ח במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "חוק צער בעלי חיים אוסר על חיתוך ברקמה חיה של בעלי חיים, למטרות נוי. החוק קובע שדינו של מפר הוראה זו הוא מאסר עד 3 שנים. החזקת הכלבים בתנאים שתוארו לעיל גורמת להם כאבים עזים וסבל רב ומיותר, בניגוד לחוק.".


 
 

צילום: ד"ר נירית צפורי-ברקי.
גורי כלבים שעברו התעללות

 

 

מפקחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר סיכלו באזור ירושלים ניסיון הברחה של 30,000 ביצים שאינן ראויות למאכל משטחי הרשות הפלסטינית https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/eggs_smuglling.aspxמפקחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר סיכלו באזור ירושלים ניסיון הברחה של 30,000 ביצים שאינן ראויות למאכל משטחי הרשות הפלסטינית
חשיפה לאור יום: מפקחי משרד החקלאות חילצו כ-90 כלבים שהוחזקו בבית הרבעה פיראטי במושב במועצה האזורית גלבועhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/pirate_dog_breeding.aspxחשיפה לאור יום: מפקחי משרד החקלאות חילצו כ-90 כלבים שהוחזקו בבית הרבעה פיראטי במושב במועצה האזורית גלבועבמקום הוחזקו כלבים ששוויים הוא עשרות אלפי שקלים ● החשד: בעלי המקום הרביע את הכלבים במטרה להרוויח על כל כלב ● המקום היה מלוכלך והתנאים בהם הוחזקו הכלבים היו מחפירים
סוף טוב: מפקחי משרד החקלאות ממשיכים הבוקר לטפל בכלב שהוחרם אתמול בלילה בבת ים​https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Dog_abuse_bat-yam.aspxסוף טוב: מפקחי משרד החקלאות ממשיכים הבוקר לטפל בכלב שהוחרם אתמול בלילה בבת ים​בעקבות דיווח שהתקבל אתמול בערב (6.10.20) באגף רווחת בעלי חיים במשרד החקלאות מ"אגודת צער בעלי חיים חיפה" לחשד להתעללות קשה בכלב האסקי מעורב בבת ים, יצאו מפקחי משרד החקלאות בשיתוף משטרת ישראל למקום והחרימו את הכלב.