2014

על פי כתב האישום שהגיש משרד החקלאות ופיתוח הכפר נאשם המורשע ב- 34 אישומים שונים של הברחת ביצים.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, יאיר שמיר: "מדובר בעבירות המהוות סכנה ממשית לבריאות הציבור, שהמניע לביצוען הוא כלכלי, על כן ישנה חשיבות גבוהה לענישה כספית מרתיעה שתבטל את הכדאיות הכלכלית שבעבירות מסוג זה"


משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגיש נגד הנאשם, שורה של כתבי אישום שונים, בגין ביצוע שלל עבירות של שיווק ביצים שלא כדין. המדובר בהובלה או החזקה של ביצים, בחלק מן המקרים ביצים שהוחתמו בחותמות מזויפות.  כל הביצים שהוחזקו או הובלו על ידי הנאשם,  גודלו על ידי מגדלים לא מורשים וללא פיקוח וטרינרי, לא מוינו בתחנת מיון ביצים מורשית ולא שווקו על משווקים מורשים, הובלו ללא קירור ובלי האישורים הנדרשים. כל המקרים אירעו בין השנים 2008 ל- 2013 בהם הנאשם נתפס על ידי יחידת האכיפה והחקירות (פיצו"ח) של משרד החקלאות, ובסך הכל נתפס הנאשם עם 288,690 ביצים שלא כדין בנסיבות שונות.
לאור הצטברות תיקי האישום נגד הנאשם, החליט בית משפט השלום לאחד בין כולם ולדון בהם יחדיו. במעשים אלו הנאשם סיכן את בריאות הציבור באופן חמור ועשיית מעשה העלול להוביל להפצת מחלות מסוכנות.

לדברי עו"ד דנה עסיס-שנער, תובעת משרד החקלאות ופיתוח הכפר: "מדובר בעבירות המהוות סכנה ממשית לבריאות הציבור. בביצים שאינן מוחזקות בתנאים מתאימים עולה הסיכון לתחלואה בחיידק הסלמונלה. כמו כן, העדר מיון מבוקר ותהליך הוצאת ביצים סדוקות שבורות, כתמי דם ועובש וכן, חוסר שמירה על טמפרטורה אחידה מאפשרים את התפתחות החיידק ומהווים סכנה בריאותית לציבור. נוסף על כך, ביצים שהוברחו משטחי הרשות הפלשתינאית הן ביצים שלא עברו כל פיקוח וטרינרי ולא ניתן לדעת באילו תנאים הוחזקו ואילו מחלות נכנסות עמן לשטחי ישראל".

לאור כל אלו, משרד החקלאות קורא לציבור הצרכנים לרכוש ביצים אך ורק במקומות מסודרים, ולוודא כי הביצים מוחתמות בחותמות של משווק מורשה, בתוספת תאריך אחרון לשיווק. 

 

מפקחי משרד החקלאות בשיתוף משטרת ישראל חשפו בית גידול פיראטי להרבעת כלבים ולמכירתםhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Pirate_habitat_for_dog_breeding.aspxמפקחי משרד החקלאות בשיתוף משטרת ישראל חשפו בית גידול פיראטי להרבעת כלבים ולמכירתם
תושבת עכו הורשעה בבית משפט השלום בחיפה בביצוע עבירות על חוק צער בעלי חיים בעקבות כתב אישום שהגיש משרד החקלאותhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/akko_abuse.aspxתושבת עכו הורשעה בבית משפט השלום בחיפה בביצוע עבירות על חוק צער בעלי חיים בעקבות כתב אישום שהגיש משרד החקלאות
תיקון הודעה מיום 15.3.2020 בנושא פרסום בדבר תקופת הרבייה https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/fishery/publication/2020/Pages/tkufat_revia.aspxתיקון הודעה מיום 15.3.2020 בנושא פרסום בדבר תקופת הרבייה