2014

שר החקלאות ופיתוח הכפר, ח"כ יאיר שמיר: "אנו פועלים מול רשות המסים למציאת הנוסחה שתאפשר פיצוי מהיר ונכון, שיובאו לאישור בשבוע הבא לוועדת הכספים. חשוב לזכור כי מרבית הנפילות בשטחים הפתוחים הן בשטחי החקלאות שלנו"

יו"ר וועדת הכלכלה, ח"כ אבישי ברוורמן: "החקלאים בעוטף עזה, פועלים בתנאים קשים של אי-וודאות ומצב ביטחוני מתוח לאורך כל השנה, ובוודאי בתקופה של מבצע צבאי, כאשר אין יכולים לעבוד בשטחים החקלאיים הם צריכים לקבל את כל העזרה מהמדינה"


שר החקלאות ופיתוח הכפר, יאיר שמיר, אירח (24.7.2014) את חברי ועדת הכלכלה של הכנסת במשרדי משרד החקלאות ופיתוח הכפר בבית דגן במטרה להציג להם מקרוב את החקלאות הישראלית ואת המחקרים והפיתוחים האחרונים בתחום, הסיור כלל ביקור במחקרים המתבצעים בקריה החקלאית, מקום מושבו של המשרד, בדיר, בכוורת ובמטעים. במהלך הביקור נענה שר החקלאות ופיתוח הכפר, יאיר שמיר, לבקשת יו"ר ועדה הכלכלה, אבישי ברוורמן, לדאוג כי החקלאים שנפגעו במבצע "צוק איתן" יזכו לקבל פיצוי בהקדם.

הסיור נפתח במנהל המחקר החקלאי, מכון וולקני, עם סקירת הפיתוחים עליהם עמלים בימים אלה, ביניהם היכרות עם בנק הגנים, העוסק בשימור השונות הביולוגית והגנטית של כלל צמחיית הבר של ארץ ישראל, פרויקט השבחת כבשים העוסק בהתמודדות עם מחלות כבשים וביעורן וחקר דרך ההורשה שלהן וכן חקר גידול כבשים בתנאי סביבה שונים, ביקור בכוורת וגידול דבורים במאה ה- 21, ביקור במעבדת תרביות רקמה וחדרי גידול של גפנים וביקור בכרם וסיור והדרכה במטעים של מכון וולקני וטעימת הזנים האחרונים שפותחו של פירות הקיץ.

בסיכום הביקור ציין יו"ר הוועדה, ח"כ אבישי ברוורמן, כי: "החדשנות והיצירתיות של החקלאות הישראלית הן נכס לעולם כולו וביכולתן לסייע במציאת פתרון למשבר המזון העולמי, אך בד בבד חשוב לזכור כי לחקלאות תרומה למדינה מעבר לתרומה הכלכלית, בשמירה על הקרקעות, בדאגה לביטחון המזון וכגשר דיפלומטי לקשרים עם מדינות העולם".

משרדי מחוז הנגב של משרד החקלאות בנגב פועלים במתכונת חירום לסיוע לחקלאים שנפגעו במסגרת מבצע "צוק איתן", להסרת חסמים ולהבטחת הפעילות החקלאית השוטפת של החקלאים. טלפונים חמ"ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר בנגב: טלפונים: 08-9960293, 08-9923870.ביקור חברי ועדת הכלכלה במשרד החקלאות ופיתוח הכפר, צילום: דנה הורנשטיין