2015

שר החקלאות ופיתוח הכפר, יאיר שמיר, נפגש השבוע עם עמיתו הדרום קוריאני Dr. Lee Dong-Phil, במטרה לחזק את הידידות ארוכת השנים בין המדינות ולהדק את הקשרים ואת שיתוף הפעולה בתחומי הסחר ההדדי, המחקר החקלאי ובתחום העסקי.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, יאיר שמיר: "חדשנות, יוזמה וטכנולוגיה הינם דפוסי פעולה המאפיינים את שתי המדינות ומהווים מוטיב מרכזי ביחסינו עם דרום קוריאה, בפרט לנוכח מדיניות החדשנות וה- creative economy  שמקדמת נשיאת דרום קוריאה. אני סמוך ובטוח שיחד נוכל לתרום לשגשוג חקלאי של שתי המדינות".

במסגרת הפגישה ביקשה ישראל לאפשר הרחבת הסחר בין שתי המדינות בתחום התוצרת החקלאית ובכלל בנוסף לייצוא הקיים - תוך דגש על עמידה בסטנדרטים הגבוהים של שתי המדינות בתחומי הגנת הצומח ווטרינריה, ועל חידוש הדיונים על הסכם סחר חופשי בין שתי המדינות. בנוסף דנו השרים בהרחבת שיתוף הפעולה המקצועי בין שתי המדינות לנוכח כוונת ממשלת קוריאה לשדרג את ענף החקלאות שלה ולייעלו על פי דפוסי הפיתוח החקלאי בישראל.

במסגרת הפגישה, דנו שתי המדינות על בעיה משותפת של הזדקנות העוסקים בחקלאות, בעיה כלל עולמית בענף. השר שמיר, הציג בפני עמיתו את התכניות ואת הכלים שמשרד החקלאות ופיתוח הכפר מקדם בשנים האחרונות במטרה לעודד גיוס דור צעיר לענף החקלאות. בעקבות כך, השר הקוראני ביקש  לאפשר גם לסטודנטים קוריאנים להשתלם וללמוד בישראל, ולעזור להם לרכוש את הידע הישראלי המפותח בחקלאות, בדומה למדינות אחרות שישראל פתחה עבורם את צוהר הלימודים בארץ.

בסיום הפגישה הודה השר הדרום קוראני לעמיתו הישראלי על האירוח, וציין את הערכתו הגדולה לחקלאות הישראלית, שהצליחה להפריח את השממה למרות תנאי האקלים הקשים בישראל. השר שמיר התרשם מאוד מניסיונו, מקצועיותו והבנתו הרחבה בתחום המחקר החקלאי של השר הדרום קוריאני Dr. Lee Dong-Phil, שהינו בעל תואר דוקטור (PhD) מאוניברסיטת קולומביה בחקר כלכלה חקלאית. ביקור שר החוץ הקוראיני