2015

בשל התפרצות מחלת שפעת העופות במדינות שכנות, ובמטרה לשמור על בריאות הציבור, משרד החקלאות ופיתוח הכפר עצר אמש ייבוא ביצי מאכל וביצי רבייה מטורקיה אחרי שאותרה המחלה במדינה. יצוין כי, על פי ארגון הבריאות העולמי, לא קיים סיכון לבריאות הציבור מאכילת ביצים לאחר שעברו טיפול בחום.

משרד החקלאות ופיתוח הכפר מהדק את שיתוף הפעולה עם הרשות הפלשתינאית - נציגי משרד החקלאות ופיתוח הכפר מארחים השבוע את מקביליהם ברשות הפלשתינאית להשתלמות בנושא ניתוח סיכונים ודרכי מניעה למחלות כולל שפעת העופות. ההשתלמות הינה על רקע מקרי השפעת בישראל ובתחומי הרשות הפלשתינאית שהתגלו השנה, ולאור העובדה כי "מחלות לא מכירות גבולות".
מהצד הישראלי משתתפים, רופאים וטרינריים ממשלתיים, ממועצת הלול ופרטיים, ומהצד הפלשתיני משתתפים בפגישה נציגי השירותים הווטרינרים ברצועת עזה. הקורס המתקיים במשרד החקלאות בבית דגן, מועבר על ידי מומחים בתחום ממשרד החקלאות של ארצות הברית ומטרתו מניעה, אבחון ושליטה במחלות.


קורס ניתוח סיכונים, צילום: משרד החקלאות ופיתוח הכפרד"ר שמעון פרק, רופא וטרינר ראשי לבריאות העוף במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "משרד החקלאות ופיתוח הכפר הישראלי בשיתוף המועצה לענף הלול הזמינו את מקביליו הפלשתינאים להשתלמות מתוך רצון ליצור מטריה אזורית לשיתוף פעולה למניעת התפשטות המחלה. ישראל מעבירה לרשות הפלשתינאית ערכות בדיקה לגילוי המחלה, מאפשרת אבחון דגימות מהרשות הפלשתינאית במעבדות המכון הווטרינרי בבית דגן, כל זאת במטרה לאבחן מוקדם ככל הניתן התפרצויות עתידיות בתחומי הרשות".