2015

בהמשך לישיבות עבודה ולסיורים שעושה שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, בגופים השותפים לעשייה בתחומי החקלאות הישראלית, ביקר השר היום (יום א', 7.6.15) בבית המחסה של עמותת "תנו לחיות לחיות" בכפר רות (ליד מודיעין) במטרה להכיר את ההנהלה, ללמוד על העמותה ועל דרכי טיפולה בבעלי החיים ולשמוע מהם את המצוקות ואת האתגרים המרכזיים העומדים בפניהם בקידום מטרותיהם. מטרות שמשרד החקלאות רואה בהן מטרות משותפות.

השר אריאל שהגיע לביקור שעה קלה לאחר שהעביר את התיקון לחוק צער בעלי חיים בוועדת השרים לחקיקה הבטיח כי ישמור על קשר שוטף וקבוע עם נציגי העמותות למען בעלי חיים, בכדי לשמור על ערוצי תקשורת פתוחים בין הנהלת המשרד לעמותות למען קידום משותף של הגנה על בעלי חיים בישראל.


ביקור השר במשרדי תנו לחיות לחיות, צילום: יואב בן דב

שר החקלאות הפיתוח הכפר, אורי אריאל: ״אני רואה בארגונים הפועלים למען בעלי החיים שותפים חשובים לדרך העשייה של המשרד המשפרת את רווחת בעלי חיים. עמותת "תנו לחיות לחיות" הינה אחת העמותות המרכזיות השותפות לדרכנו, ושותפה במאבק בהתעללות בבעלי חיים. אנחנו נמצאים באותו צד, אבל האחריות היא שלנו לתכלל את כלל הגורמים הרלוונטיים ולפעול יחד לטובת אותה מטרה. חוק צער בעלי חיים שהעברתי היום הוא צעד ראשון וחשוב לשיפור רווחת בעלי החיים ואני מתכוון להמשיך בעשיה הזאת.  משרד החקלאות ופיתוח הכפר בראשותי הינו האמון על מכלול הנושאים הקשורים בטיפול בבעלי חיים, לרבות פיקוח ואכיפה של חוק צער בעלי חיים, ופועל ללא לאות במלחמה באותם עבריינים״

הנהלת העמותה הודתה לשר על שיתוף הפעולה הפורה בין המשרד לעמותה, אשר הוכיח את עצמו בהצלת חיי מאות בעלי חיים מהתעללות ובקידום מדיניות וחקיקה מתקדמות למען בעלי החיים. יצוין כי, לאחרונה משרד החקלאות ופיתוח הכפר הוביל יחד עם עמותת "תנו לחיות לחיות" פינויים רבים משותפים של מאות בעלי חיים, אשר נמצאו במצב בריאותי מסוכן, והוחזקו בתנאים מחפירים בניגוד לחוק. ביניהם: הפינוי הכי גדול שהיה בישראל אי-פעם, בו פונו מעל 60 כלבים, שהוחזקו בתנאים מחפירים במשק במושב בדרום.
 

 

מידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/vet/shirutim/rishum_klavim_vehisun_kalevet/Pages/imutz_klavim.aspxמידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
תושבת עכו הורשעה בבית משפט השלום בחיפה בביצוע עבירות על חוק צער בעלי חיים בעקבות כתב אישום שהגיש משרד החקלאותhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/akko_abuse.aspxתושבת עכו הורשעה בבית משפט השלום בחיפה בביצוע עבירות על חוק צער בעלי חיים בעקבות כתב אישום שהגיש משרד החקלאות
הנחיות לבעלי כלבים במטרה לצמצם את הסיכוי להתפתחות חרדת נטישה בכלבים בסיום משבר הקורונה https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Dog_abandonment.aspxהנחיות לבעלי כלבים במטרה לצמצם את הסיכוי להתפתחות חרדת נטישה בכלבים בסיום משבר הקורונה כלבים רבים התרגלו לעובדה שבני המשפחה האהובים שוהים לצדם במשך כל היום, נותנים להם תשומת לב ומשחקים עימם. אצל רוב הכלבים, תקופה זו שונה לחלוטין מהשגרה שהכירו קודם, ומהשגרה שיאלצו לחזור ולהתרגל אליה מחדש.