2016

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל: "במקביל למהלכים שלנו להעצמת החקלאות ולהורדת יוקר המחייה, אנחנו מספקים לאזרחים את המידע כדי שיוכלו לקבל החלטות צרכניות נבונות יותר. לקראת ראש השנה אנחנו מפרסמים שהמחיר המומלץ לק״ג דבש, הוא עד 34 ₪, כל צרכן יחליט לפי שיקוליו. שנה טובה ומתוקה״.

הדבש הוא מתוק, נחשב לבריא וסגולותיו המרפאות הולכות לפניו, עתה גם מחירו נחשף. לקראת ראש השנה משרד החקלאות ופיתוח הכפר בדק גם השנה, בדומה לשנה שעברה, את עלויות ייצור הדבש ומפרסם את מחיר הדבש המומלץ לצרכן בישראל לטובת הפחתת יוקר המחייה. על פי תחשיב שנערך במשרד עולה, כי מחיר "מחיר הוגן" לצרכן לק"ג דבש יהיה עד 34 ₪, בדומה למחיר בשנה שעברה. בדרך כלל הדבש נמכר באריזות קטנות יותר מ- 1 ק"ג, ועל הצרכן לבחון האם המחיר הוגן לפי מפתח של עד 34 ₪ לק"ג.

המחיר לצרכן חושב לאור שרשרת הערך בענף לפיה עלות ייצור דבש לחקלאי נאמדת בכ- 17 ₪ לק"ג. המחיר הממוצע אותו פודה החקלאי על כל ק"ג דבש נע בין 18 ל- 19 ₪, בהתאם להסכמים העסקיים עליו חתום. חלק מהדבש נמכר למשווקים, כדוגמת: "יד מרדכי", "עמק חפר" וכו', וחלקו ישירות לרשתות השיווק. לדעת כלכלני המשרד, עד מחיר של 29 ₪ לק"ג דבש, לפני מע"מ, נחשב כמרווח קמעוני סביר. על פי תחשיב זה, בתוספת מע"מ, המחיר לצרכן לא צריך לחצות את ה- 34 ₪ לק"ג דבש. על הציבור לשים לב, כי זהו המחיר המומלץ  לאריזה המכילה קילוגרם וכי ישנם אריזות המכילות כ- 500 גרם או כמויות קטנות יותר אשר מחירם בהתאם.

40% מהתצרוכת השנתית של דבש בישראל מתרכזת בתקופת חגי תשרי, ובעיקר בראש השנה. מדובר בכ- 1,600 טון דבש הנצרכים בחודש אחד. ישראלי ממוצע צורך בחודש תשרי כ- 200 גרם דבש בממוצע (לפי חישוב האוכלוסייה החוגגת את חגי תשרי). במהלך השנה כולה צורכים הישראלים כ- 4,000 טון דבש, כחצי ק"ג דבש לנפש.