2016

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, חשפו שני ניסיונות לשיווק מוצרי מזון מן החי שמקורם בשטחי הרשות הפלשתינאית, ואתר לשחיטה שחורה באזור השפלה.

​​​​​960 ביצים נחשפו במחסן בקריית ארבע ועליהן חותמת מזויפת "ביצי החצר", משווק שאינו קיים בישראל.    על אריזת הביצים נכתב "אורגניות ב- 25 ₪". הביצים, שהיו מיועדות לשיווק באזור, נתפסו בשיתוף פעולה עם הרופא הרשותי, ונשמרו בטמפרטורה גבוהה מהמותר בחוק. כאמור, ביצי החצר", אינו מורשה לשיווק ביצים בישראל. הביצים הועברו להשמדה, וכנגד החשוד, בשנות ה- 45 לחייו, נפתחו הליכים משפטיים.

ניסיון נוסף נחשף על ידי מפקחי משרד החקלאות והמחלקה הווטרינרית אשדוד באטליז הממוקם בלב העיר אשדוד, נמצאו כ- 700 ק"ג בשר, שמקורו בשטחי הרשות הפלסטינאית. גם במקרה זה, הבשר הועבר להשמדה על פי צו רופא, וכנגד בעלי המקום, תושבי העיר, נפתחו הליכים משפטיים.

עוד השבוע, נחשף מקום לשחיטה שחורה במשק בקר הממוקם במושב בית אלעזרי שבשפלה. במקום נמצאו 500 ק"ג בשר בקר, שנארזו באופן מאולתר, ללא כל תנאים וטרינריים מינימליים. עם סיום הבדיקות במקום, הועבר הבשר להשמדה, ונגד בעל המשק בשנות ה- 50 לחייו נפתחו הליכים משפטיים.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, ח"כ אורי אריאל: "הוכחנו פעמים רבות שלא משתלם לנסות לזייף מוצרי מאכל על חשבון בריאות הציבור ונמשיך לפעול במרץ כדי למצות את הדין עם מבריחים ומתחזים. הברכות למפקחי משרד החקלאות שפועלים במקצועיות וביעילות כדי להגן על בריאות הציבור".

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "משרד החקלאות פועל באופן מתמיד בכדי לאכוף ניסיונות הברחה ומכירה של מוצרים מן החי שאינם תחת פיקוח. אני רוצה להסב את תשומת לב הציבור שמבצע שנראה אטרקטיבי מדיי, עשוי להיות סכנה אמיתית לבריאות הציבור".

במשרד החקלאות מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש מוצרים מן החי במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח. בנוסף, יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף.

שני ניסיונות לשיווק מוצרי מזון מן החי שמקורם בשטחי הרשות הפלשתינאית, ואתר לשחיטה שחורה באזור השפלה.

 

 

מפקחי משרד החקלאות סיכלו מספר ניסיונות הברחה של ביצים ללא פיקוח. מפקחי המשרד מגבירים מאמץ דווקא עתה, שמדפי הביצים מתרוקנים שניות לאחר שסודרו עם סחורה חדשה, וניסיונות ההברחה גובריםhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Smuggling_eggs.aspxמפקחי משרד החקלאות סיכלו מספר ניסיונות הברחה של ביצים ללא פיקוח. מפקחי המשרד מגבירים מאמץ דווקא עתה, שמדפי הביצים מתרוקנים שניות לאחר שסודרו עם סחורה חדשה, וניסיונות ההברחה גוברים
צריכת פירות מוגברת לט"ו בשבט? לא בכל מחיר! תרמית הקיווי: מפקחי משרד החקלאות חשפו 12 טון של קיווי שהוברחו מטורקיה שיועדו לשיווק והוצאו למכירה בשוק הסיטוני בחיפהhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/kiwifruit.aspxצריכת פירות מוגברת לט"ו בשבט? לא בכל מחיר! תרמית הקיווי: מפקחי משרד החקלאות חשפו 12 טון של קיווי שהוברחו מטורקיה שיועדו לשיווק והוצאו למכירה בשוק הסיטוני בחיפה
משרד החקלאות מפרסם מידע לקניית תותים מעזהhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/gaza_strawberries.aspxמשרד החקלאות מפרסם מידע לקניית תותים מעזה