2018

​​​​המטרה: קידום תעשיית האגרוטק (חקלאות טכנולוגית) הצעירה במגזר החקלאי כחלק ממערך החדשנות הישראלי

 
התמיכה תינתן במסגרת תכנית של רשות החדשנות לקידום פרויקטים מחקריים וטכנולוגיים 

 
שר החקלאות, אורי אריאל: "מדינת ישראל עומדת בחוד החנית של הטכנולוגיות החקלאיות בעולם. בארץ פיתחנו יכולות טכנולוגיות מתקדמות אשר יכולות להתמודד עם אתגרים רבים בענף החקלאות והמזון. אנו ממשיכים לחזק את חברות האגרו-טכנולוגיות הצעירות כדי לעודד פיתוחים חדשניים ולהמשיך להוביל בחזית זו בעולם"

 
שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "ישראל היא מובילה עולמית בחדשנות הטכנולוגית בתחום החקלאות, התכנית נועדה לשמר את מעמדה של ישראל בתחום ולפרוץ לתחומי פעילות נוספים. תכנית זו היא צעד חשוב באקוסיסטם שבין משרדי הממשלה, תעשיית ההייטק והחקלאות הטכנולוגית"

 
במטרה לקדם את תעשיית האגרוטק הצעירה במגזר החקלאי כחלק ממערך החדשנות בישראל, ולעודד את חברות הסטארט-אפ הישראליות להשקיע בפיתוחים חדשניים בענפי החקלאות, משרד החקלאות, בשיתוף רשות החדשנות, יעניק 10 מיליון ₪ לתמיכה בחברות חדשניות בתחום. במסגרת זו, התמיכה תאפשר לחברות צעירות לקדם את שלבי פיתוח המוצר בשלבים מוקדמים, ותביא להשפעה מרבית על צמיחתה של תעשייה עתירת ידע בתחומי החקלאות. התמיכה תינתן לפיתוחים וטכנולוגיות במוצרים מבוססי צמחים ובעלי חיים, המשמשים למזון או לחומרי גלם תעשייתיים, וכן מוצרים לשיפור ולייעול תהליך הגידול של צמחים ובעלי חיים. משרד החקלאות החליט במסגרת מסלול זה לתמוך דווקא בחברות סטרטאפ בכדי לחזק ולהעצים את החברות החדשניות והצעירות בתחומי החקלאות השונים. 
במשרד החקלאות מאמינים כי המשך שיתוף הפעולה עם רשות החדשנות בפרויקט זה, כולל הגדלת התקציב, לתוכנית מו"פ עסקי בחקלאות יגדיל את השפעתו על ביסוס מערכת החדשנות אשר בתחומי אחריות המשרד. 
בהתאם למסלול התמיכה, חברה שתמצא כמתאימה לקבלת המענק, תקבל 50% משיעור הוצאות המחקר והפיתוח של התקציב המאושר. בנוסף, במידה והתכנית תבוצע באזורי העדיפות הלאומית בפריפריה, תזכה החברה לתוספת של 10% נוספים. 
אחד מתנאי הסף העיקריים בתכנית הוא שפיתוח התכנית ייעשה בישראל, על ידי תושבי ישראל. כמו כן, תיבחנה קטגוריות נוספות, כגון: רמת החדשנות, רמת האתגרים, תרומת הטכנולוגיה לכלכלה הישראלית, יכולת ניהול החברה, פוטנציאל הצמיחה העסקי-כלכלי ועוד. במסגרת זו, תוקם ועדה שתבחן כל בקשה, ותכלול מלבד אנשי הרשות לחדשנות גם את המדען הראשי של משרד החקלאות, נציג משרד החקלאות בתחום החדשנות ונציג ציבור.  

 

 

 

קול קורא להשתתף בניסויי חברות לבחינת חלופות לתכשירים המכילים IPRODIONE להדברת קשיונה גדולה בגזר באחסוןhttps://www.moag.gov.il/ppis/Yechidot/chimistry/rishum_rishuy/pirsumim/2019/Pages/kol_kore_hadbarat_gezer.aspxקול קורא להשתתף בניסויי חברות לבחינת חלופות לתכשירים המכילים IPRODIONE להדברת קשיונה גדולה בגזר באחסון
קול קורא – מיזמים לתמיכה בהדברה ידידותית של זבוב הפירות הים תיכוני בענף מטעי פירות בהתארגנות אזורית 2020https://www.moag.gov.il/ppis/Yechidot/negaim hadashim/publications/Pages/kol_kore_zvuv_perot2020.aspxקול קורא – מיזמים לתמיכה בהדברה ידידותית של זבוב הפירות הים תיכוני בענף מטעי פירות בהתארגנות אזורית 2020משרד החקלאות החליט לכלול במערך ההדברה שלו את זבוב הפירות הים תיכוני (Ceratitis capitata), אשר הוכרז כנגע לאומי. לצורך כך, הוחלט על ביצוע מיזמים במספר אזורים בארץ כאשר ההדברה המאורגנת של הזבוב שתיכלל במיזם תכלול מגוון שיטות בקרה וטיפול.
רשימת משתלות עצי פרי המאושרות 2019 – 2020https://www.moag.gov.il/ppis/Yechidot/shatlanut_ribuy/publications/Pages/mashtelot_2018-2019.aspxרשימת משתלות עצי פרי המאושרות 2019 – 2020