2018

​​שר החקלאות ופיתוח הכפר, ח"כ אורי אריאל: "אני רואה אפס סובלנות בפגיעה ברווחת בעלי החיים! משרד החקלאות לא מהסס להגיש כתבי אישום כנגד המפרים את החוק ופוגעים בבעלי חיים באכזריות שכזו. שמירה על רווחת בעלי החיים  הינה מצווה מן התורה, ואנו ממשיכים לפעול למען שמירה על רווחת בעלי החיים"


משרד החקלאות הגיש בבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד צעיר בן 24, תושב העיר, לאחר שתועד מטיח את ראשה של כלבתו ברצפה, מכה ובועט בה. כתב האישום הינו תולדה של פעילות אכיפה של המשרד במקום. 
תחילתו של הסיפור בתלונה וסרטון קשה מאוד לצפייה שהגיעו למפקחי משרד החקלאות המתעדים את מעשה ההתעללות. בעקבות התלונה, יצאו מפקחי המשרד בשיתוף עיריית ומשטרת באר-שבע ועצרו את החשוד, באשמת התעללות חמורה בכלבתו, זאת בניגוד לחוק צער בעלי חיים. 

על פי כתב האישום, הנאשם החזיק בשתי כלבות כמתואר בכתב האישום, בתאריך 9.3.18 התעלל והתאכזר הנאשם בבעל חיים שלא כדין, בכך שחבט את ראשה של הכלבה לוסי בקרקע בעוצמה מספר רב של פעמים, חבט בה בידיו וברגלו, דרך עליה וחבט בפניה תוך כדי ובעודה מייללת. (מצ"ב סרטון האירוע, אשר צולם על ידי המתלוננת. הסרטון קשה מאוד לצפייה).

בנוסף, הנאשם החזיק את הכלבות בביתו כאשר הן עם זמם על פיהן באופן המונע מהן יכולת לשתות ולאכול ותוך גרימת סבל לבעלי החיים. הנאשם לא סיפק לכלבות מזון ומי שתייה זמינים בכמות ובתדירות המתאימה לצרכיהן, כנדרש על פי הדין. הנאשם אף החזיק את הכלבות במתחם מבלי לדאוג לניקויו באופן שגרם להצטברות של הפרשות בו.
ביום 11.3.18 נתפסו הכלבות על ידי מפקחי המשרד והרופא הווטרינר העירוני של עיריית באר שבע והועברו למתקן מוגן של המשרד לצורך בדיקה רפואית, טיפול ושיקום. יצוין כי המבקש הגיש בקשה לבית משפט השלום בבאר שבע לקבל את הכלבות בחזרה לחזקתו, בניגוד לעמדת המשרד. הבקשה נדונה בימים אלו בבית המשפט.
על פי כתב האישום, במעשיו ובמחדליו, עינה הנאשם את הכלבות, התעלל בהן והתאכזר אליהן, שלא כדין, החזיק הנאשם את הכלבות מבלי שסיפק להן את צורכי מחייתן, מבלי שדאג לבריאותן ולמניעת התעללות בהן, שלא כדין והחזיק הנאשם את הכלבות במתחם מבלי לדאוג לניקיון השוטף של המתחם ומבלי לספק להן מזון ומי שתייה בכמות, בתדירות ובהרכב התזונתי המתאים להרגלי צריכתן ומצבן הבריאותי, שלא כדין.
משרד החקלאות מבקש מבית המשפט לעשות שימוש בסמכותו ולצוות כי הנאשם יוגבל מלהחזיק בעלי חיים וזאת נוסף על כל עונש אחר שיוטל, בכדי להגן על בעלי חיים.

משרד החקלאות קורא לציבור להמשיך ולדווח על מקרים מסוג זה למוקד המשרד בטלפון: 9096*. המוקד פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. 

 

 

אירוע כלבת בבקר, במפטמה של קיבוץ שניר - 17.2.20https://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/VetBasade/Pirsumim/2020/Pages/kalevet-17-2-2020.aspxאירוע כלבת בבקר, במפטמה של קיבוץ שניר - 17.2.20
רשימת תכשירים כימיים הרשומים בתוקף מיום 9.2.20https://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/TachshirimTrufot/Pirsumim/2020/Pages/tachshirim_chimim_2020.aspxרשימת תכשירים כימיים הרשומים בתוקף מיום 9.2.20
מקרה כלבת מספר 4 בכלבה, באזור כפר בלום ובית הילל - 5.2.20https://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/VetBasade/Pirsumim/2020/Pages/kalevet_4_20.aspxמקרה כלבת מספר 4 בכלבה, באזור כפר בלום ובית הילל - 5.2.20