2018

​​​מתחילת השנה ועד כה נחשפו 19,210 טון בשר בקר שמקורו בשחיטה שחורה ואינו ראוי למאכל 

במהלך פעילות של מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות, בשיתוף עם משטרת טמרה, זיהו המפקחים טון בשר בקר, שהוחזק בתנאים אסורים בישוב כאבול, בצפון הארץ. במהלך הביקורת, עלה כי מקורו של הבשר הוא משחיטה שחורה.
בעל הרפת, בשנות ה - 40 לחייו, ניסה ככל הנראה לשווק את הבשר לחנויות הנמצאות באזור. האירוע סוכל והבשר הועבר להשמדה. כנגד החשוד, נפתחו הליכים משפטיים.

בפעילות נוספת, שנערכה בשיתוף עם משטרת שפרעם, זיהו מפקחי משרד החקלאות 630 ק"ג בשר כבש ובקר קפוא, ללא תווית, ממקור שלא ידוע ובתנאים שאינם ראויים למאכל אדם. האירוע סוכל והבשר הועבר להשמדה.קרדיט צילום: משרד החקלאות

מתחילת השנה ועד כה, נחשפו 19,210 טון בשר בקר שמקורו בשחיטה שחורה. במשרד החקלאות מציינים, כי שחיטה שחורה אינה מלווה בפיקוח של רופא וטרינר כנדרש, וטומנת בחובה סכנה ממשית לבריאות הציבור. כתוצאה משימוש בסביבה שאינה מותאמת לשחיטת בעלי חיים, הדבר עלול להוביל לזיהום הבשר ולתחלואה. יצוין, כי חל איסור על הפעלת מפעלי בשר מאולתרים ללא אישור ופיקוח.

במשרד החקלאות מבקשים להקפיד ולקנות בשר רק במקומות מורשים, הנמצאים תחת פיקוח (בעלי רישיון עסק לאטליז) ולהקפיד על רכישת מוצר באריזה מקורית, כאשר היא סגורה, נקייה ונושאת תווית ובה גם תאריך ייצור ותאריך פג תוקף. 

 

 

רשימת מפעלים מאושרים ליבוא בשר וקרבייםhttps://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/inport export/yevu_basar/Pages/mifalim_yevu.aspxרשימת מפעלים מאושרים ליבוא בשר וקרביים
דוחות ביקורת של המדינות שמייצאות מוצרים מן החי לישראלhttps://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/PikuachMotzarimMechai/dochot_bikoretדוחות ביקורת של המדינות שמייצאות מוצרים מן החי לישראל
סקר שאריות חומרים כימיים במזון מן החי לשנת 2018https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2019/Pages/Seker_Sheeriot_2018.aspxסקר שאריות חומרים כימיים במזון מן החי לשנת 2018​​​​​​האוכל שלנו ממשיך להיות בריא: גם השנה נמצאו כמויות נמוכות במיוחד עד מזעריות של חומרים כימיים במזון שמקורו מן החי.