2018

​​​משרד החקלאות מזהיר את הציבור: 

אין להגיש לכלבים טבליות "הייבריד" של חברת "קאמון"

האזהרה באה בעקבות הודעה מטעם האיחוד האירופאי, כי התגלו גופים זרים מתכתיים בטבלית המוצר
לקוחות אשר רכשו מוצר זה מתבקשים ליצור קשר עם היבואנית חברת א.א פטקר, או לחלופין עם החנות ממנה נרכש המוצר

בהודעת אזהרה של האיחוד האירופאי, שהגיעה לאגף לפיקוח על מזון לבעלי חיים בשירותים הווטרינריים שבמשרד החקלאות, נכתב כי התגלו גופים זרים מתכתיים בטבליות לוויסות חומציות דמע ורוק ("G880 HYBRID 60 cpr") של חברת "קאמון" (CAMON) איטליה, אשר בתוקף עד לחודש יוני 2020 (6.2020). 

יש לציין כי  מדובר בתלונה בודדת על פיה נמצאה טבלית אחת בה נמצאו גופים מתכתיים זרים, אשר הועלתה בפני הרשויות,  זאת מתוך אלפי היחידות ששווקו. אולם, למען הזהירות המונעת, משרד החקלאות פסל את המזון לשיווק ודרש מהחברה להודיע על כך לציבור ולבצע RECALL (איסוף מהשוק). 
כמו כן, האגף לפיקוח על מזון לבעלי חיים בשירותים הווטרינריים שבמשרד החקלאות דרש מהיבואן, א.א. פטקר לאסוף את הסחורה מהמדפים ולנסות לאתר קונים שכבר קנו את המזון, והיבואן פועל כאמור. במידה ורכשת את המוצר. יש להפסיק את צריכתו לאלתר על ידי בעל החיים,  וכן להתייעץ עם רופא וטרינר. כמו כן, יש לפנות לחנות או לחברה היבואנית א.א. פטקר (רשימת החנויות בהן שווק המוצר מצורפת) לצורך החזרת המוצר.

על פי חוק, ייצור ויבוא מזון לבעלי חיים, לרבות מזון לחיות מחמד, מחויב בקבלת היתר ממשרד החקלאות, הכולל גם בדיקה של אגף הפיקוח על מזון לבעלי חיים שבשירותים הווטרינרים במשרד החקלאות. 
במקרים מסוימים למשרד החקלאות אף מוקנית הסמכות להורות על החזרת מוצר ומניעת שיווקו כאשר ישנו חשש כי הוא פגום, מזוהם, או אינו ראוי להזנת בעלי חיים מסיבה זו או אחרת. תהליך הבדיקה כולל בין היתר: בדיקה שייצור המזון מתבצע בתנאי ייצור נאותים, בקרה על חומרי הגלם המשמשים להכנת המזון ובדיקת חומרי הגלם והמזון הסופי לנוכחות מזהמים, כדוגמת: שאריות חומרי הדברה, רעלנים ומזהמים מיקרוביולוגים.

יצרן או  יבואן שמילא את דרישות החוק, מקבל היתר לייצור ולשיווק מזון לבעלי חיים ומחויב לסמן את תוצרתו בתווית סימון בעברית שכוללת את שם היצרן/יבואן; רכיבי המוצר; סוג בעלי החיים שאליו מיועד המזון;  האם מדובר במזון מלא / משלים / חטיף; תאריך תפוגה של המזון ומספר היתר מטעם האגף לפיקוח על מזון לבעלי חיים במשרד החקלאות.

החנויות בהם שווק המוצר (על פי היבואן):

שם היישובשם החנות​
​יבואן א.א פטקרi8691562@gmail.com  050-8691562
​כפר סבאM.L pets
​נס ציונהPET COM
​ראשון לציוןא.א פט סטור בעמ
​תל אביבאמנון היפרדוג בע"מ
​כפר סבאד"ר יובל סמואל
​אשדודויולט
​בני עטרותחוות ילדי הטבע
​פתח תקווהחיות במושבה
​בית שמשחיות הבית
​אשקלוןחילזון בטבע
​כפר סבאכהן אורן מזון וציוד לבעלי חיים בע"מ
​אילתלימור חיות  לימור כהן בע"מ
​באר שבעספידוג אי.בי.איי סניף ביג
​רמת גןעולם של כלבים
​תל אביבעצם העניין
​עפולהפאפי שופ - גיא אוריאל
​פתח תקווהפטמקס
​חיפהציפורים בראש
​פרדס חנהקן התוכי יבוא ושיווק בע"מ
​אור עקיבאג'ונגל 

 

 

מקרה כלבת מספר 31 – בתן, ליד קיבוץ ברעם - 28.10.20https://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/VetBasade/Pirsumim/2020/Pages/kalevet_31.aspxמקרה כלבת מספר 31 – בתן, ליד קיבוץ ברעם - 28.10.20
מקרה כלבת מספר 23 בתן, בישוב מרגליות - 28.10.20https://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/VetBasade/Pirsumim/2020/Pages/mikra_32.aspxמקרה כלבת מספר 23 בתן, בישוב מרגליות - 28.10.20
רשימת הישובים המוכרזים כנגועים בשפעת העופות - 28.10.20https://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/Ofot/Pirsumim/2020/Pages/shapaat_hesgerim_28-10-2020.aspxרשימת הישובים המוכרזים כנגועים בשפעת העופות - 28.10.20