2018

במטרה למנף בצורה הטובה ביותר את החברות, המשרד יעניק מענקים בסך כולל של 1,500,000 ₪ לחברות אגרוטק הזוכות לטובת יצירת כלים שיווקיים בכדי לסייע להן במאמצי השיווק. כמו כן, המשרד מייצר רשימה של חברות סטארט-אפ מומלצות, אותן יוכל להציג בפני משקיעים פוטנציאליים בינלאומיים בביקורי משלחות מחו"ל, תחרויות ארציות ועוד​

במטרה לקדם את תעשיית האגריטק כחלק ממערך החדשנות הישראלי, משרד החקלאות יסייע לחברות סטארט-אפ מקומיות מול משקיעים פוטנציאליים. קידום חברות אגריטק מצטיינות וחשיפה נוספת שלהן תעשה בערוץ חדש שלא היה קיים בעבר, התוכנית תאפשר למשרד ליצור מאגר של חברות סטארט-אפ מומלצות, אותן יציע למשקיעים פוטנציאליים בינלאומיים ובכך יסייע לחברות ביצירת חיבורים נוספים. בנוסף, מאגר זה ישמש לקידום החברות גם בהזדמנויות נוספות, כגון: ביקורי משלחות מחו"ל, תחרויות ארציות וכדומה.

בתוך כך, ובמטרה למנף את פעילות החברות, המשרד יתמוך בחברות סטארט-אפ אשר תצגנה את ההצעות הטובות ביותר, ויסייע להן ליצור כלים שיווקיים שימשכו משקיעים ולקוחות. המענק יעמוד על סך כולל של 1,500,000 ₪ שיחולק בין החברות הזוכות לטובת פיתוח חומרי שיווק בינלאומיים. 

תנאי הסף העיקריים מדגישים את החשיבות לקידום חברות מקומיות וקידומו של תחום הטכנולוגיה בחקלאות. בתוך כך, על החברה הנבחנת להיות חברה רשומה בישראל. כמו כן, על הרעיון להיות קיים או בשלבי פיתוח, והוא צפוי לתרום לתחום החקלאות (פיתוח מוצרים חקלאיים, תהליכי גידול חקלאיים, חקלאות מדייקת). אופן הקבלה של החברות ייעשה באמצעות הליך שיפוט תחרותי הכולל ניקוד שייקבע על פי סעיפים מסוימים כגון ההיבט החדשני, ההיבט הכלכלי-עסקי, יכולת החברה והצוות, איכות הבקשה ועוד. בהתאם לתוצאות השיפוט, החברות שתקבלנה את הניקוד הגבוה ביותר, תקבלנה את המענקים.