​הסוס סבל מרזון ורעד מקור. הוא פונה לשיקום במתקן מוגן של המשרד

בעקבות תלונת אזרח שהתקבלה אודות סוס שננטש וסבל מהזנחה סמוך ליישוב אזור, הגיעו משרד החקלאות לביקורת במקום. בביקורת שעשו מפקחי המשרד במקום בסוף השבוע, התגלה סוס כבן שנה וחצי אשר שרוע על הקרקע כשהוא סובל מרזון, דלקת ברגליים ופצעים באזור הלסת. החילוץ היה קשה מאוד בשל הגשמים העזים שירדו בסוף השבוע, אשר הקשו על הגישה ולמקום. על גופו נמצאו סימנים וחבלות ממפגעים במתחם בו הוא הוחזק. בנוסף, אוכל ומי שתייה לא נראו בשטח. לאור הממצאים בשטח ובהחלטה של רופאת הסוסים של המשרד, הוחלט על פינוי מידי של הסוס למתקן מוגן של משרד החקלאות לצורך שיקום וטיפול.


מבצעי החילוץ הינם חלק מתוכנית הצלה לסוסים שנפלו קורבן להתעללות או הזנחה, שהחלה את פעילותה בשנת 2007 ולאור ריבוי מבצעי החילוץ וההצלה, ממשיכה לפעול עד עצם היום הזה. סוסים שחולצו מהתעללות ושוקמו במתקנים מוגנים של המשרד, הועברו למאות משפחות מאמצות אשר ביכולתן להעניק בית חם וטיפול כנדרש. 

משרד החקלאות קורא לציבור הרחב להמשיך ולדווח על מקרי התעללות בבעלי חיים או נטישת בעלי חיים על ידי בעליהם, למוקד המשרד, בטלפון: 9096*. המוקד פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. 

ד"ר צביה מילדנברג, רופאת הסוסים בשירותים הווטרינרים במשרד החקלאות: "שהגענו למקום גילינו סוס נטוש, אשר רובץ על הקרקע כשהוא רועד מקור ומתקשה ללכת. שריריו היו תפוסים כתוצאה מהקור. כמו כן, הסוס סבל מדלקת ברגליים ופצעים מוגלתיים באזור הלסת. היה מדהים לראות את הסוס ממש רץ לעבר קרון ההובלה, שהסיע אותו אל המתקן המוגן של משרד החקלאות לטיפול ושיקום. אנו קוראים לציבור לפנות בכל חשד להתעללות בבעלי חיים למוקד משרד החקלאות. הגשת תלונה מהירה יכולה להציל את חיי בעל החיים".


 

 

משרד החקלאות מקצר במחצית את זמני שהיית החובה של הכלבים והחתולים בכלביותhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2019/Pages/Shorten_Adoption_Time.aspxמשרד החקלאות מקצר במחצית את זמני שהיית החובה של הכלבים והחתולים בכלביות
נוהל יבוא מזון לבעלי חייםhttps://www.moag.gov.il/Procedures/Pages/yevu_mazon_baaley_haim.aspxנוהל יבוא מזון לבעלי חייםנוהל זה מתייחס לתהליכי פיקוח על יבוא של מוצרים מבעלי חיים המיועדים להזנת בעלי חיים למדינת ישראל. נוהל זה עוסק בשלבי תהליך יבוא של מוצרים אלו, החל משלב קבלת היתר היבוא ועד שחרורו של המשלוח בנמלים ובמעברי הכניסה לישראל.
נוהל מסירת כלבים וחתולים משוטטים לאימוץ מכלביותhttps://www.moag.gov.il/Procedures/Pages/nohal_mesira_hayot_2014.aspxנוהל מסירת כלבים וחתולים משוטטים לאימוץ מכלביותנוהל מסירת כלבים וחתולים משוטטים לאימוץ מכלביות