2019

​הסוס סבל מרזון ורעד מקור. הוא פונה לשיקום במתקן מוגן של המשרד

בעקבות תלונת אזרח שהתקבלה אודות סוס שננטש וסבל מהזנחה סמוך ליישוב אזור, הגיעו משרד החקלאות לביקורת במקום. בביקורת שעשו מפקחי המשרד במקום בסוף השבוע, התגלה סוס כבן שנה וחצי אשר שרוע על הקרקע כשהוא סובל מרזון, דלקת ברגליים ופצעים באזור הלסת. החילוץ היה קשה מאוד בשל הגשמים העזים שירדו בסוף השבוע, אשר הקשו על הגישה ולמקום. על גופו נמצאו סימנים וחבלות ממפגעים במתחם בו הוא הוחזק. בנוסף, אוכל ומי שתייה לא נראו בשטח. לאור הממצאים בשטח ובהחלטה של רופאת הסוסים של המשרד, הוחלט על פינוי מידי של הסוס למתקן מוגן של משרד החקלאות לצורך שיקום וטיפול.


מבצעי החילוץ הינם חלק מתוכנית הצלה לסוסים שנפלו קורבן להתעללות או הזנחה, שהחלה את פעילותה בשנת 2007 ולאור ריבוי מבצעי החילוץ וההצלה, ממשיכה לפעול עד עצם היום הזה. סוסים שחולצו מהתעללות ושוקמו במתקנים מוגנים של המשרד, הועברו למאות משפחות מאמצות אשר ביכולתן להעניק בית חם וטיפול כנדרש. 

משרד החקלאות קורא לציבור הרחב להמשיך ולדווח על מקרי התעללות בבעלי חיים או נטישת בעלי חיים על ידי בעליהם, למוקד המשרד, בטלפון: 9096*. המוקד פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. 

ד"ר צביה מילדנברג, רופאת הסוסים בשירותים הווטרינרים במשרד החקלאות: "שהגענו למקום גילינו סוס נטוש, אשר רובץ על הקרקע כשהוא רועד מקור ומתקשה ללכת. שריריו היו תפוסים כתוצאה מהקור. כמו כן, הסוס סבל מדלקת ברגליים ופצעים מוגלתיים באזור הלסת. היה מדהים לראות את הסוס ממש רץ לעבר קרון ההובלה, שהסיע אותו אל המתקן המוגן של משרד החקלאות לטיפול ושיקום. אנו קוראים לציבור לפנות בכל חשד להתעללות בבעלי חיים למוקד משרד החקלאות. הגשת תלונה מהירה יכולה להציל את חיי בעל החיים".


 

 

ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/services/maagarey_meyda/dogcenter/Pages/imutz_klavim.aspxימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
קול קורא לרשויות המקומיות נוהל השתתפות המדינה במימון ניתוחים לצמצום התרבות חתולי רחוב לשנת 2019https://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/TzaarBaleyChaim/Pirsumim/2019/Pages/nohal_hatuley_rehov_2019.aspxקול קורא לרשויות המקומיות נוהל השתתפות המדינה במימון ניתוחים לצמצום התרבות חתולי רחוב לשנת 2019
מפקחי משרד החקלאות פינו 8 כלבים שהוחזקו בתנאים מחפירים במתחם בקלנסווהhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2019/Pages/Eight_dogs.aspxמפקחי משרד החקלאות פינו 8 כלבים שהוחזקו בתנאים מחפירים במתחם בקלנסווה