2019

​​​​​שר החקלאות מברך את הגנים הבוטניים על פעילותם בחג הפסח

גם אתם לא מבינים מי הוציא את הילדים לחופש דקה לפני פסח? מנסים להעסיק אותם ותוך כדי להמשיך בניקיונות? מרגישים שאתם כבר לא מתפקדים כמו סופרמן? אז אין צורך בכך יותר, הגנים הבוטניים בישראל עוזבים את הניקיונות ופותחים את שעריהם בערב החג!

מה בתכנית? יום פתוח בגנים הבוטניים בישראל ביום חמישי, י"ג ניסן תשע"ט, ה-18.4.2019, שיכלול סיורים ואטרקציות ייחודיות בגנים בוטניים בכל רחבי הארץ בחינם. במהלך היום יתקיימו סיורים ברחבי הגנים, המבקרים ייחשפו לאוצרות טבע ופריחות אביביות של פרחים, סיפורים ואתרים היסטוריים. לצד הסיורים, יוצעו למבקרים מגוון של אטרקציות בשטחי הגן, סדנאות הפקת שמנים ארומתרפיים מפרחים, סדנאות שתילת צמחים, סדנאות יצירה לילדים בכל הגילאים, פינות חי ושלל דוכני אוכל.

פרחים בגן הבוטני בגבעת רם

איפה? רק תבחרו! הגנים הבוטניים פזורים ברחבי הארץ, ב-11 מיקומים שונים (הגן הבוטני-האקולוגי בטכניון בחיפה, הגן הבוטני במכללת אורנים בקריית טבעון, הגן הבוטני חוות נוי בעמק חפר, הגן הבוטני באילנות, הגן הבוטני של אוניברסיטת תל-אביב, הגן הבוטני במקווה ישראל בחולון, הגן הבוטני בנאות קדומים, הגן הבוטני של האוניברסיטה העברית בירושלים, הגן הבוטני בגבעת רם בירושלים, הגן הבוטני גן וואהל לוורדים בירושלים, הגן הבוטני 'נקודה ירוקה' בניר עוז, הגן הבוטני בעין-גדי).

ככלל, בעולם קיימים כ-1,800 גנים בוטניים הפזורים בכ-150 ארצות. ישנם מאות אלפי מינים של צמחים חיים הגדלים בגנים בוטניים. הגנים בוטניים מהווים מעין "אכסניה" לביות צמחים מהבר אל גן הנוי, הפרטי או הציבורי, וכך לסייע בהעברתם לשימוש חקלאי. יתרה מכך, הגן הבוטני הוא "מעבדת ניסויים" בה ניתן לבחון את מידת התאמתו של הצמח לגן הנוי, ואת יצירות המכלואים המצטיינים שיוכלו לסייע לנו רבות.

מסתקרנים לראות זנים מיוחדים שנמצאים כעת בתהליך אקלום? רוצים להיחשף לזני צמחים שמעולם לא ראיתם או שמעתם עליהם? מחפשים סתם אטרקציה נחמדה וחינמית? נתראה ביום הפתוח, ברחבי הארץ ובחינם! 

 

מבחני תמיכה גנים בוטניםhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/forest_commissioner/pirsumim/2016/Pages/Mivchaney_tmica_ganim.aspxמבחני תמיכה גנים בוטנים
מבחנים לחלוקת כספי תמיכות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר לגופים אחרים (גנים בוטניים) לשנת 2016https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/forest_commissioner/pirsumim/2015/Pages/tmicha_ganim_botanim_2016.aspxמבחנים לחלוקת כספי תמיכות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר לגופים אחרים (גנים בוטניים) לשנת 2016מבחנים לחלוקת כספי תמיכות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר לגופים אחרים (גנים בוטניים) לשנת 2016
מבחנים לחלוקת כספי תמיכות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר לגופים אחרים 2015https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/forest_commissioner/nohal/Pages/tmicha_ganim_botanim_2015.aspxמבחנים לחלוקת כספי תמיכות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר לגופים אחרים 2015מבחנים לחלוקת כספי תמיכות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר לגופים אחרים 2015