2019

​משרד החקלאות בשיתוף רשות התקשוב הממשלתי הקימו ב - my.gov, אזור אישי גם לחיות מחמד שיספק עבורכם שירותים המותאמים לכם ולהולכים על ארבע.

שכחתם מתי בפעם האחרונה חיסנתם את הכלב? מה תעשו? תחפשו בין קלסרים, תוציאו מסמכים מתוך הרי אבק, תצלצלו למרפאה הווטרינרית, תחכו לארוחת החג לשאול את הדודה. מהיום כל זה נחסך מכם (חוץ מהארוחה עם הדודה)! משרד החקלאות מגיש לכם את כל המידע על חיית המחמד האהובה שלכם בלחיצת כפתור. 

משרד החקלאות בשיתוף יחידת ממשל זמין ברשות התקשוב הממשלתי מנגישים לכם את כל המידע על כלבכם, כך שתוכלו לעקוב אחר כל הנתונים ההכרחיים: כל הפרטים האישיים הנוגעים לכם ולכלבכם, את היסטוריית החיסונים נגד כלבת, ובהתאמה אישית, התראה כאשר עומד לפוג תוקף החיסון ושעליכם לסור לווטרינר, לחסן את הכלב, עד מתי תוקף הרישיון של הכלב, האם היא מעוקרת, האם הוא מסורס, מהו מספר השבב שלו ועוד. 
עם השקת הגרסה החדשה של my.gov.il​, הוא אף יתריע לכם לקראת סיום מועד רישיון אחזקת הכלב, כמו גם על הצורך לחסנו נגד כלבת. 

my gov הוא אזור אישי ממשלתי אשר מנגיש מידע ופעולות עבור האזרחים מכלל משרדי הממשלה. האזור האישי מחבר בין הנתונים של מאגר הכלבים הארצי של משרד החקלאות ל"אזור האישי" באתר הממשלה (www.gov.il). כל שעליכם לעשות הוא ליצור חשבון באזור האישי ולהתחיל לגלוש. המערכת החדשה תזהה את המשתמש ותנגיש עבורו את השירותים הרלוונטיים לו.  

המידע ב"אזור האישי" נשאב כאמור ממאגר הכלבים הארצי של משרד החקלאות, בו מצויים כל פרטי הכלבים הרשומים בישראל לפי שם הבעלים. פרטי הכלבים הנרשמים במאגר מתקבלים ממחלקות וטרינריות של הרשויות והמועצות המקומיות בכל הארץ, והרישום הוא תעודת זהות לכלב וחלק "ממרשם האוכלוסין" של הכלבים בישראל. באמצעות המידע במאגר אפשר להשיב כלבים אבודים לבעליהם ולמנוע מקרים עצובים שבהם אין מצליחים לאכן את בעליהם של כלבים אבודים שנמצאו. כמו כן, במקרה של נשיכה או תקיפה, ישנה אפשרות לברר את פרטי הכלב, תוקף רישיונו וחיסונו נגד מחלת הכלבת, לפי פרטי הבעלים. במשרד החקלאות ממליצים לכל בעלי הכלבים לבדוק באמצעות המאגר או ה"אזור האישי" את נכונות פרטי כלבם כדי לאפשר את איתורו אם ילך לאיבוד.


​​