2019

אין להגיש לחתולים מזון יבש לחתולים מסוג "טיפהקט" המשווק על ידי "צמח ישראפט" באריזה של 20 ק"ג שיוצר בתאריך 27.9.2019 מס' אצווה 370906
​​לקוחות אשר רכשו מוצר מסוג זה מתבקשים לדווח מידית לחברת "צמח" ולהחזירם לחברה
האזהרה באה בעקבות תלונות של לקוחות כי חתוליהם מסרבים לאכול את האוכל •  במסגרת הבדיקה שנערכה, התגלו ריכוזים חריגים של ויטמינים, מתכות וסידן

​​​עקב פניות לקוחות לחברת "צמח" – יצרנית מזון לבעלי חיים – בטענה כי החתולים מסרבים לאכול  את המזון, בבדיקות שערכה החברה נימצא כי בחודש האחרון הגיעו בשוגג לשוק 40 שקי מזון לחתולים מתוך אצווה שנפסלה לשיווק בשלב מבדקי האיכות אשר מבוצעים בטרם השיווק. בבדיקה נרחבת עלו ממצאים המצביעים כי המזון היבש של חתולים בשם "טיפהקט" באריזה של 20 ק"ג, מכיל ריכוזים חריגים של ויטמין A ו-ויטמין D  מלח וכן רמות גבוהות מאוד של נחושת, מתכת וסידן, דבר שעלול  לסכן את בריאותם של בעלי החיים. על כן, מבצעת החברה החזרה מהשוק (Rec​all) של מוצר זה. עד כה לא דווחו מקרי תחלואה אלא סירוב אכילה בשל  הפגיעה בטעימות המוצר.
המוצר שיש להחזירו: מזון יבש לחתולים בשם "טיפהקט" באריזה של 20 ק"ג, המשווק על ידי "צמח ישראפט" אצווה 370906, מתאריך ייצור: 27/09/2019.
כמחצית מהשקים כבר אותרו. כאמור, מזון זה עלול לסכן את בריאות בעלי החיים, לכן, במשרד החקלאות קוראים לציבור שלא להגיש לחתולים או לכל בעל חיים אחר את המוצר. כמו גם, אין להשליכו למקום שבעלי חיים עלולים להיזון ממנו ובאופן שמאפשר זאת. משרד החקלאות רואה את הנושא בחומרה והחל יחד עם החברה בתחקיר מלא של האירוע. 
המשרד חוזר ומבקש כי באם יש בידיכם מזון העונה על פרטים אלו, יש לדווח מידית לחברת "צמח" בטלפון: 04-6755556. ניתן גם לשלוח הודעה בדואר האלקטרוני לאגף לפיקוח על המזון לבעלי חיים, בכתובת: mispo@moag.gov.il.


גב המוצר שנאסר לשימוש


​​