2020

בעקבות דיווח שהתקבל אתמול בערב (6.10.20) באגף רווחת בעלי חיים במשרד החקלאות מ"אגודת צער בעלי חיים חיפה" לחשד להתעללות קשה בכלב האסקי מעורב בבת ים, יצאו מפקחי משרד החקלאות בשיתוף משטרת ישראל למקום והחרימו את הכלב.
הכלב הועבר להמשך טיפול במתקן מוגן של משרד החקלאות. החשוד נעצר על ידי המשטרה. 

מפקחי משרד החקלאות הגיעו אמש למקום במהירות, ופינו את הכלב למתקם המוגן של משרד החקלאות. עם קבלתו בלילה במתקן, עבר הכלב בדיקה ראשונית, בה עלה שמצבו טוב. על כן הוחלט לתת לו מנוחה לאורך הלילה עקב היותו נסער מאוד לאור ההמולה וההתעללות הקשה שעבר. הבוקר, בתום המנוחה, התבצעה בדיקה מקיפה ממנה עולה כי הכלב במצב טוב, ובאופן מפתיע הוא חברותי ולא מפוחד. גם בצילומי הרנטגן שנעשו הבוקר לכלב הממצאים תקינים.


במקביל נפתחה חקירה משותפת עם המשטרה. בתום שיקום וטיפול פיזי והתנהגותי במתקן המוגן של משרד החקלאות ולאחר חוות הדעת המקצועית של אגף רווחת בעלי חיים במשרד, יועבר הכלב לאימוץ. 


ד"ר דגנית בן דב, רופאה וטרינרית באגף רווחת בעלי חיים במשרד החקלאות, אשר ליוותה את הטיפול בכלב מתחילת הפרשה: "הכלב מקבל טיפול והרבה ליטופים, חום ואהבה במתקן המוגן שלנו. בהחלט מסתבר שלכלב הזה יש אופי מאוד חזק וטוב. הוא מכיר טובה ותודה". 
לדברי ד"ר בן-דב: "המידע הראשוני התקבל מאגודת צער בעלי חיים בחיפה, משם נמסר הכלב לאימוץ. זה מקרה חמור ומזעזע".

משרד החקלאות קורא לציבור להמשיך ולדווח על כל חשד לעבירה על חוק  צער בעלי חיים למוקד משרד החקלאות הפעיל 24/7, בטלפון מספר 03-9559911. כלב שעבר התעללות

 

 

אין לצרוך מזון לחיות מחמד מהמותג "ספורט-מיקס"https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2021/Pages/recall.aspxאין לצרוך מזון לחיות מחמד מהמותג "ספורט-מיקס"
מידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/vet/shirutim/rishum_klavim_vehisun_kalevet/Pages/imutz_klavim.aspxמידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
חשיפה לאור יום: מפקחי משרד החקלאות חילצו כ-90 כלבים שהוחזקו בבית הרבעה פיראטי במושב במועצה האזורית גלבועhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/pirate_dog_breeding.aspxחשיפה לאור יום: מפקחי משרד החקלאות חילצו כ-90 כלבים שהוחזקו בבית הרבעה פיראטי במושב במועצה האזורית גלבועבמקום הוחזקו כלבים ששוויים הוא עשרות אלפי שקלים ● החשד: בעלי המקום הרביע את הכלבים במטרה להרוויח על כל כלב ● המקום היה מלוכלך והתנאים בהם הוחזקו הכלבים היו מחפירים