2020

בעקבות פעילות משטרתית בעוספייה, שאינה קשורה לצער בעלי החיים, הגיעו השוטרים למחסן הנמצא בבעלותו של החשוד ושם מצאו כ-40 כלבים. עם חשיפת הכלבים, הזעיקו השוטרים את השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות על מנת לטפל בכלבים שנמצאו. מן הממצאים הראשוניים עולה כי מדובר בבית גידול פיראטי המיועד להרבעת כלבים ולמכירת גורים. כל הכלבים הוחזקו בתאים קטנים ומוזנחים.


במסגרת פעילות משטרתית שהתרחשה הבוקר, הגיעו השוטרים למחסן בעוסופייה הנמצא בבעלותו של החשוד. מן הממצאים הראשוניים עולה כי החשוד בשנות ה-60 לחייו מתגורר בחיפה ומחזיק במחסן בעוספייה שם מגדל את הכלבים. עם הגעתם למחסן, נדהמו השוטרים לגלות עשרות כלבים מגזעים קטנים, כגון: שיצו, צ'יוואווה, פודל וקוואליר, המוחזקים במקום, והזעיקו את השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות. עם הגעת צוות של מפקחי יחידת הפיצו"ח ורופאה ווטרינרית מטעם השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות למקום, עלה החשד שמדובר בבית גידול פיראטי להרבעת כלבים ולמכירתם.

הכלבים שנמצאו במקום אינם מחוסנים או רשומים על פי חוק. כל הכלבים שנמצאו במקום הוחזקו בתנאים מחפירים, חלקם בכלובים קטנים שאינם מספיקים לגודלם של הכלבים וחלקם בתאים קטנים ומלוכלכים. גם המים והאוכל שהוצע לכלבים היה מפוזר ולא היה טרי. יחד עם זאת, ניתן היה לראות כי מצבם הפיזי בסדר, אך הם מפוחדים ומבולבלים, כתוצאה מההזנחה שחוו במקום. הכלבים לא הוצאו לטיולים, והיו סגורים בבית החשוך, דבר שכמובן הזיק להם. כל הכלבים שהיו במקום הועברו למתקן מוגן של משרד החקלאות, לקבלת טיפול רפואי ראשוני ושיקום. בעלי המקום נלקחו לחקירה על ידי המשטרה בגין המקרה שלשמו הגיעה המשטרה למקום מלכתחילה, ולאחר מכן, יועבר החשוד לחקירת משרד החקלאות ופתיחת הליכים משפטיים בגין הפרות צער בעלי חיים שנמצאו במקום. משרד החקלאות רואה בחומרה כל מקרה של עבירה על חוק צער בעלי חיים וקורא לציבור הרחב להמשיך ולדווח על מקרי התעללות בבעלי חיים או נטישת בעלי חיים על ידי בעליהם, למוקד המשרד, בטלפון: 03-9559911. המוקד פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. 

מצורפים סרטונים מהמקום:

 


 

 

מידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/vet/shirutim/rishum_klavim_vehisun_kalevet/Pages/imutz_klavim.aspxמידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
חשיפה לאור יום: מפקחי משרד החקלאות חילצו כ-90 כלבים שהוחזקו בבית הרבעה פיראטי במושב במועצה האזורית גלבועhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/pirate_dog_breeding.aspxחשיפה לאור יום: מפקחי משרד החקלאות חילצו כ-90 כלבים שהוחזקו בבית הרבעה פיראטי במושב במועצה האזורית גלבועבמקום הוחזקו כלבים ששוויים הוא עשרות אלפי שקלים ● החשד: בעלי המקום הרביע את הכלבים במטרה להרוויח על כל כלב ● המקום היה מלוכלך והתנאים בהם הוחזקו הכלבים היו מחפירים
סוף טוב: מפקחי משרד החקלאות ממשיכים הבוקר לטפל בכלב שהוחרם אתמול בלילה בבת ים​https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Dog_abuse_bat-yam.aspxסוף טוב: מפקחי משרד החקלאות ממשיכים הבוקר לטפל בכלב שהוחרם אתמול בלילה בבת ים​בעקבות דיווח שהתקבל אתמול בערב (6.10.20) באגף רווחת בעלי חיים במשרד החקלאות מ"אגודת צער בעלי חיים חיפה" לחשד להתעללות קשה בכלב האסקי מעורב בבת ים, יצאו מפקחי משרד החקלאות בשיתוף משטרת ישראל למקום והחרימו את הכלב.