2020

​הסוס הסתבך בגדר תיל ולא הצליח לקום, והוא פונה על ידי מפקחי משרד החקלאות בדחיפות לבית החולים הווטרינרי לקבלת טיפול רפואי ושיקום

בעקבות תלונת אזרח שהתקבלה הלילה אודות סוס שננטש והסתבך בגדר תיל סמוך ליישוב פורדיס, הגיעו מפקחי משרד החקלאות לביקורת במקום. בביקורת התגלה סוס בוגר אשר שרוע על הקרקע תחת גשם כבד ובוץ עמוק במצב כללי מוזנח ובתת משקל. החילוץ היה קשה מאוד בשל הגשמים העזים שירדו והבוץ שנוצר במקום, אשר הקשו על הגישה למקום. על גופו נמצאו סימנים וחבלות ממפגעים באזור בו הוא נמצא נטוש. בנוסף, אוכל ומי שתייה לא נראו בשטח. לאור הממצאים ובהחלטה של רופאת הסוסים של המשרד, הוחלט על פינוי מידי של הסוס לבית החולים הווטרינרי לקבלת טיפול רפואי, כשבהמשך יועבר למתקן מוגן של משרד החקלאות לצורך שיקום.

משרד החקלאות קורא לציבור הרחב להמשיך ולדווח על מקרי התעללות בבעלי חיים או נטישת בעלי חיים על ידי בעליהם, למוקד המשרד, בטלפון: 03-9559911. המוקד פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

 

 

התנהלות באורוות סוסים בעת משבר מגפת הקורונה - עדכוניםhttps://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/briut_susim/pirsumim/Pages/herum_susim.aspxהתנהלות באורוות סוסים בעת משבר מגפת הקורונה - עדכוניםישראל נמצאת בהתמודדות עם התפרצות נגיף הקורונה. לפניכם הוראות התנהלות תחת הכרזת שעת חירום באורוות, למגדלים ורופאי סוסים. הוראות אלו תקיפות עד הוראה חדשה ובהתאמה לקוום הוראות אחרות של משרדי הממשלה.
התנהלות בפינות חי ובגני חיות בעת משבר מגפת הקורונהhttps://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/briut_gamal_pinot_hay/Pages/pinot_hay.aspxהתנהלות בפינות חי ובגני חיות בעת משבר מגפת הקורונהעם כניסת תקנות החירום לתוקף בשל התפשטות נגיף קורונה: המשרד להגנת הסביבה והשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ורשות הטבע והגנים מנחים מתקנים שבהם מוחזקים בעלי חיים כיצד להבטיח את רווחתם גם בעת הזו.
דו"ח יבוא בקר וצאן לחודשים ינואר - מרץ, 2020https://www.moag.gov.il/vet/Yechidot/inport export/knisa_yetsia_hayot_mahmad/yevu_mikne/Pages/yevu_mikne_3_2020.aspxדו"ח יבוא בקר וצאן לחודשים ינואר - מרץ, 2020