2021

לאחר משא ומתן מאומץ חתמו היום, ה' (14.1.2021), משרדי האוצר, החקלאות ונציגי ענף החלב על הסכם החלב, אשר קובע את מדיניות הייצור המקומי והיבוא של מוצרי חלב לישראל לשנים הבאות.

במסגרת ההסכם:
  • מנגנון מחיר המטרה, הקובע את מחיר שמשולם לרפתן לליטר חלב, יישאר ללא שינוי בשלוש השנים הקרובות, לאחריהן תינתן לשרי החקלאות והאוצר האפשרות להחליט האם להאריך את המנגנון בשנתיים נוספות עד לשנת 2026.
  • סקר עלויות ייצור החלב יכלול מעתה רק רפתות המייצרות חלב בהיקף של מעל 700 אלף ליטר, דבר שיוביל להורדת מחיר המטרה ולהורדת מחיר מוצרי החלב לצרכן, וימנע את ייקור המוצרים המפוקחים. 
  • יינתן פטור ממכס לייבוא גבינות, יוגורטים ומעדנים של עד 5% שומן.
  • יוגדלו המכסות הפטורות ממכס לייבוא גבינה צהובה ב-65% על פני 5 שנים. 

החתימה על ההסכם התקיימה לאחר משא ומתן שקיימו בחודשים האחרונים נציגי משרד האוצר עם נציגי משרד החקלאות בהובלת מנכ"ל המשרד, ד"ר נחום איצקוביץ', יחד עם מנכ"ל מועצת החלב, איציק שניידר, ויו"ר התאחדות יצרני החלב, ליאור שמחה. ההגעה להסכם מהווה בשורה משמעותית לענף החלב שסבל  משחיקה ברווחיות בשנים האחרונות דבר שהוביל לסגירתן של רפתות וצמצום השקעות. ההסכם יאפשר יציבות וודאות לעוסקים בענף. 

 

 

הודעה על המחיר הרבעוני לליטר חלב - רבעון 4 2020https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/research_economy_strategy/publication/2020/Pages/matara_price_qtr4_2020.aspxהודעה על המחיר הרבעוני לליטר חלב - רבעון 4 2020
סימון תוצרת חקלאית טרייה – אז מה באמת חשוב לצרכן לדעת?https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/fresh_agricultural_produce.aspx סימון תוצרת חקלאית טרייה – אז מה באמת חשוב לצרכן לדעת?
מחירי תוצרת הארץ - כתובת חדשה לאתר ולאפליקציהhttps://www.moag.gov.il/subject/price_agricultural_produce/Pages/site-and-application.aspxמחירי תוצרת הארץ - כתובת חדשה לאתר ולאפליקציה