עצי מורשת

פקיד היערות במשרד החקלאות בשיתוף שירות ההדרכה והמקצוע מציג את שכבת עצי מורשת - עצים ותיקים ובעלי משמעות לאדם, לנוף ולסביבה.

הוספת עצי מורשת  

​​​השכבה פעילה ומתעדכנת  על ידי הציבור,  מטרתה לחשוף את הציבור הרחב לעצים מיוחדים והיסטוריים, המסמלים את הקשר לתרבות הישראלית ולארץ ישראל . באתר מסומנים כיום כ-2,046 עצים היסטוריים, ותיקים, מרשימים, ייחודיים ובעלי סיפור מיוחד.

המידע באתר נאסף במשך למעלה מ- 20 שנה על ידי המחלקה להנדסת הצומח, גננות ונוף במשרד החקלאות ופיתוח הכפר וכן ע"י מתנדבים במסגרת סקר עצים בוגרים בישראל.

חדש באתר עצי מורשת: כולם מוזמנים לדווח על עצי מורשת בצורה קלה דרך מחשב , טלפון חכם ולוח חכם (טאבלט). יש להפעיל את מיקום המכשיר (GPS) ורצוי לצרף תמונות של עצים חדשים באמצעות שימוש בטופס.

 

טיולים בעקבות עצים  

​אנו קוראים לציבור הרחב לטייל בעקבות עצים​ ולהתרשם מהם ומסיפוריהם. ביקור בסביבתו של עץ בוגר יכול להיות חוויה מרגשת במיוחד, אם רק נדע להקשיב ולהעריך, העץ בוודאי יוכל "לספר" לנו על כל מה שהתרחש בסביבתו. אפשר לנוח ולהירגע בצלו וליהנות מהנוף, מהשקט, ממופעי העץ וכמובן לטייל באתרים הקרובים לו.

משפחות, קהילות, בתי ספר וגנים יכולים ומוזמנים לאמץ עץ ולעודד את הרשות המקומית בה הם מתגוררים. העצים מספקים לנו שירותים רבים בנאמנות שאין דומה לה. זו הזדמנות להעריך את תרומתם ולהחזיר להם אהבה, טיפול והגנה, לשמור על העץ, לשלט את העץ ולספר את סיפורו.

למעבר להצגת שכבת הנתונים בחתכים שונים.​

שיזף בחצבה

 

 

משרד החקלאות ירכז את הטיפול בעצים במרחב העירוני והכפרי תחת קורת גג אחתhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/pkid_yaarot.aspxמשרד החקלאות ירכז את הטיפול בעצים במרחב העירוני והכפרי תחת קורת גג אחת
משרד החקלאות יוזם קו פתוח לדיווח על נזקי עצים - בזכות הדיווחים יקים המשרד מאגר מידע ארצי להתאמה המושלמת של העצים לאזור המגורים מבחינת קרקע ומזג אווירhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Report_tree_damage.aspxמשרד החקלאות יוזם קו פתוח לדיווח על נזקי עצים - בזכות הדיווחים יקים המשרד מאגר מידע ארצי להתאמה המושלמת של העצים לאזור המגורים מבחינת קרקע ומזג אווירדמיינו שהייתם יכולים להתאים את העץ המתאים ביותר למקום מגוריכם, שבכל מזג אוויר היה שורד, לא נשבר ולא נעקר.
הנחיות והמלצות לשיקום נופי לאחר שריפת יער וחורש בשטחים עירונייםhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/forest_commissioner/pirsumim/2020/Pages/Landscape_restoration.aspxהנחיות והמלצות לשיקום נופי לאחר שריפת יער וחורש בשטחים עירוניים