טיולים בעקבות עצים

​אין חולק על חשיבותם ותרומתם של העצים לנוף, לאסתטיקה, לאקלים, לאיכות הסביבה ולמורשתו של עם. העצים הינם היצור החי בעל הממדים הגדולים ביותר ומשך החיים הארוך ביותר, וכך הם הופכים להיות לחלק בלתי נפרד מההיסטוריה של הארץ, הם זכר לעבר, סמל ההווה ותקווה לעתיד.

כאן תמצאו מסלולי טיול מומלצים בעקבות עצים ברחבי הארץ, והסיפורים המרתקים שמאחוריהם. עצים נדירים, עצים במיקום היסטורי מיוחד, ועוד.

טיול נעים!

 

 

 

סיפורי עצים https://www.moag.gov.il/shaham/publication/Pages/maagar_sipury_etzim_2018.aspxסיפורי עצים לקראת חגיגות ה-70 לעצמאות המדינה, העלנו לאינטרנט את אתר הטיולים בעקבות עצים. באתר זה מופיעים 70 טיולים בעקבות עצים המלווים את המדינה לתולדותיה, בעיר, בכפר, בגנים בוטניים ובשטחים פתוחים.
רישוי זמין – שלב המידע – תשובת פקיד היערותhttps://www.moag.gov.il/subject/lechabek_etz/haganat_ezim_tahaliche_rishuy/information_porgram/Pages/information_stage.aspxרישוי זמין – שלב המידע – תשובת פקיד היערות
משרד החקלאות משנה את הקריטריונים להגדרת ערכו של העץ בסקר עציםhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2018/Pages/Tree_Survey.aspx משרד החקלאות משנה את הקריטריונים להגדרת ערכו של העץ בסקר עצים