​המפגש נערך במסגרת יום ההוקרה למשרתי המילואים. לאחר הצגת העובדים ומסגרת שירותם במילואים אמר השר אריאל כי יש להוקיר ולבטא ההערכה למשרתי המילואים בכל ימות השנה אבל ל״ג בעומר, עם ההקשר ההיסטורי לבר-כוכבא, הוא הזמנות מיוחדת. כמו כן, ביקש השר אריאל מהמשתתפים שיציגו בפניו את הקשיים הקיימים לעובדי משרד החקלאות שמשרתים במילואים. חלק מהמשתתפים ציינו את בעיית המכרזים, חלק את הפגיעה בקורסים וימי השתלמות וחלק הקושי במעבר לעבודה מיד בתום השירות. השר רשם את כל ההערות והנחה את צוות המשרד כי הוא דורש לקבל מענה לבעיות שעלו.
 
״יש לי הערכה ותודה גדולה אליכם, ולא פחות חשוב מכך, לבני משפחותיכם״ סיכם השר אריאל. ״שירות מילואים הוא לא דבר של מה בכך ומדינת ישראל והחברה הישראלית חייבים לכם הרבה מאוד. משרד החקלאות התברך בעובדים מצוינים שרבים מהם גם מתנדבים לשירות מילואים ביחידות הקרביות ביותר. כמי שהיה בעבר יו״ר השדולה בכנסת לאנשי במילואים, אני ער לבעיות שעלו ואנחנו נפעל לשפר את התנאים ואת המענה לצרכים המיוחדים של משרתי המילואים בכלל ושל משרד החקלאות בפרט״.


במסגרת המפגש, חילק השר שי לכל אחד מהמשרתים – את הספר "מעיין לכל יום".

בתוך הספר נכתבה הקדשה:

"קום והתהלך בארץ בתרמיל ובמקל.
וודאי תפגוש בדרך שוב את ארץ ישראל.
יחבקו אותך דרכיה של הארץ הטובה,
היא תקרא אותך אליה כמו אל ערש אהבה".
(יורם טהר לב)

אנשי מערך המילואים היקרים, תחושת השליחות שמנחה אתכם להתייצב למען הגנת המדינה – לא נעלמת מעינינו, וחשוב להביע את הערכתנו לתרומתכם. אני שמח להגיש לכם שי צנוע שיוביל אתכם אל נופי הארץ. בדומה לשירות הצבאי, כך גם ההליכה בשבילי הארץ מחברים אותנו אל האדמה הזו ואל האנשים שעושים את ארצנו למקום טוב יותר. צאו לדרך, ושמרו על עצמכם...

 

​​

תמונת מפגש שר החקלאות אורי אריאל, עם עובדי המשרד המשרתים במילואים