2017

​​​​​​​במהלך הפגישה העלה​ שר החקלאות  יוזמה להובלת מהלכי שיתוף פעולה אזורי בתחום החקלאות בחסות האיחוד האירופי (ושאר המדינות התורמות) לקידום הליך השכנת שלום כלכלי כולל בין מדינות האזור.

שגריר האיחוד האירופי, התרשם מהצעתו של שר החקלאות ואף ציין כי שיתוף הפעולה הכלכלי הוא חשוב ואף תואם את המדיניות שבכוונת האיחוד האירופי לקדם. בנוסף השניים דנו על הרחבת יבוא בשר בקר מצונן וביצים ממדינות האיחוד האירופי. 

במהלך הפגישה נסקרו סוגיות שונות שעל סדר היום המשותף הרחב של שני הצדדים בסוגיות של שיתופי פעולה מקצועיים בתחומים שונים לרבות בנושאי   הגנת הצומח, וטרינריה כולל היבטי רווחת בעלי חיים, סחר בתוצרת אורגנית וכיו"ב. 
 
בנוסף דובר על הגברת שיתוף הפעולה האזורי ובמיוחד עם הרש"פ וירדן  בתחום מניעת  מחלות בעלי חיים ומעבר מחלות ומזיקים בתחום הצומח.
סוכם כי שר החקלאות יגיש לשגריר נייר עמדה תוך כחודש על מנת לקדם את היוזמות ואת שיתופי הפעולה בין משרד החקלאות לבין האיחוד האירופי.​

​מדינת ישראל עובדת בשיתוף פעולה נרחב עם האיחוד האירופי והמדינות החברות בו תוך קיום שוטף של מיזמי שת"פ בתחומים מקצועיים מגוונים, סמינרים והשתלמויות לטובת שדרוג דפוסי המדיניות החקלאית של ממשלת ישראל.